reklama

Parkovisko pri univerzite vydláždia, pribudne aj prepojovacia komunikácia

Pozemok pri Trnavskej univezite, ktorý od 1. augusta opäť patrí do majetku mesta, bude podľa informácií portálu trnava-live.sk ešte do konca tohto roku čiastočne zrekonštruovaný.

Parkovisko pri Trnavskej univerzite

Hoci sa ešte pred dvomi mesiacmi mesto vyjadrovalo v zmysle, že parkovaciu plochu len zarovnajú a upravia nerovnosti, teraz sa predpokladá s inštalovaním dlažby. Mesto pripravuje elektronickú akciu, prostredníctvom ktorej vyberie dodávateľa stavebných prác za čo možno najvýhodnejšiu cenu.

V prvej fáze, ktorá bude realizovaná ešte v tomto roku, podľa vyjadrenia vedúceho kancelárie primátora Pavla Tomašoviča vytvoria prepojovaciu komunikáciu medzi Hornopotočnou a Pekárskou ulicou. V jej dotyku bude postavených asi dvadsať vydláždených parkovacích miest.
Ďalších sto parkovacích miest s dlažbou dokončia v roku 2011.

Keďže tento pozemok chce mesto aj naďalej predať, rozhodli sme sa pre inštaláciu rozoberateľnej dlažby. Tú je možné v prípade iného riešenia pozemku znovu použiť. Z pohľadu mesta je najideálnejšou možnosťou výstavba podzemného parkoviska a parčíku na povrchu. V čase hospodárskej recesie však na takýto projekt nie je jednoduché nájsť investora, preto budeme čakať, či niekto o podobný projekt prejaví záujem,“ priblížil zámery trnavskej radnice P. Tomašovič.

Rekonštrukcia časti parkoviska na Hornopotočnej ulici, ktoré je už mnoho rokov v katastrofálnom stave, plné výmoľov, jám a terénných nerovností, by mala byť ukončená ešte do konca roku 2010.

Ulož ako PDF
Napísal 5. októbra 2010 16:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Parkovisko pri univerzite vydláždia, pribudne aj prepojovacia komunikácia”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.