reklama

Parkovisko pri univerzite vydláždia, pribudne aj prepojovacia komunikácia

Pozemok pri Trnavskej univezite, ktorý od 1. augusta opäť patrí do majetku mesta, bude podľa informácií portálu trnava-live.sk ešte do konca tohto roku čiastočne zrekonštruovaný.

Parkovisko pri Trnavskej univerzite

Hoci sa ešte pred dvomi mesiacmi mesto vyjadrovalo v zmysle, že parkovaciu plochu len zarovnajú a upravia nerovnosti, teraz sa predpokladá s inštalovaním dlažby. Mesto pripravuje elektronickú akciu, prostredníctvom ktorej vyberie dodávateľa stavebných prác za čo možno najvýhodnejšiu cenu.

V prvej fáze, ktorá bude realizovaná ešte v tomto roku, podľa vyjadrenia vedúceho kancelárie primátora Pavla Tomašoviča vytvoria prepojovaciu komunikáciu medzi Hornopotočnou a Pekárskou ulicou. V jej dotyku bude postavených asi dvadsať vydláždených parkovacích miest.
Ďalších sto parkovacích miest s dlažbou dokončia v roku 2011.

Keďže tento pozemok chce mesto aj naďalej predať, rozhodli sme sa pre inštaláciu rozoberateľnej dlažby. Tú je možné v prípade iného riešenia pozemku znovu použiť. Z pohľadu mesta je najideálnejšou možnosťou výstavba podzemného parkoviska a parčíku na povrchu. V čase hospodárskej recesie však na takýto projekt nie je jednoduché nájsť investora, preto budeme čakať, či niekto o podobný projekt prejaví záujem,“ priblížil zámery trnavskej radnice P. Tomašovič.

Rekonštrukcia časti parkoviska na Hornopotočnej ulici, ktoré je už mnoho rokov v katastrofálnom stave, plné výmoľov, jám a terénných nerovností, by mala byť ukončená ešte do konca roku 2010.

Ulož ako PDF
Napísal 5. októbra 2010 16:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Parkovisko pri univerzite vydláždia, pribudne aj prepojovacia komunikácia”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.