reklama

Na pozemku pri univerzite budeme opäť potrebovať parkovací lístok

Na parkovisku pri Trnavskej univerzite musia vodiči od budúceho týždňa opäť platiť poplatok za vjazd a zotrvanie v centra mesta. Počnúc 1. augustom sa vráti pozemok na Hornopotočnej ulici pri Trnavskej univerzite do plného vlastníctva mesta Trnava a stane sa tak verejným priestranstvom.
Zmluva o predaji mestských pozemkov so spoločnosťou Varieta, ktorá tu plánovala postaviť polyfunkčný dom, je minulosťou. Mesto v budúcnosti plánuje pozemok znovu predať. Dovtedy bude slúžiť tak ako predtým – na parkovanie.

„Plochu upravíme a eliminujeme najväčšie nerovnosti. Pôjde len o jednoduchú a lacnú úpravu celého priestranstva určeného na parkovanie. Keďže pozemok plánujeme opätovne predať, bolo by zbytočné investovať tu väčšie financie,“ hovorí vedúci kancelárie primátora mesta Trnava Pavol Tomašovič a zdôrazňuje, že radnica požiadala vedenie mestskej polície, aby v prvých dvoch či troch dňoch neudeľovala pokuty vodičom parkujúcim bez lístka. „Chceme, aby si postupne zvykli na nový režim,“ vysvetlil.

Neoficiálne už prejavili o voľné pozemky na Hornopotočnej ulici ďalší investori. Mesto vyhlasuje, že lukratívne priestory predá formou verejnej súťaže najvyššej ponuke. Spoločnosť Varieta získala mestské pozemky formou priameho predaja so súhlasom poslaneckého zboru za doteraz najvyššiu sumu 8001 korún za meter štvorcový.

Ulož ako PDF
Napísal 30. júla 2010 9:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na pozemku pri univerzite budeme opäť potrebovať parkovací lístok”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.