reklama

Lukratívny pozemok v centre sa vráti do majetku mesta. Varieta sa zámeru vzdala

Spoločnosť Varieta, s.r.o., ktorá v roku 2008 kúpila od mesta Trnava za doteraz rekordnú sumu 8001 Sk za meter štvorcový lukratívny pozemok na Hornopotočnej ulici pri Trnavskej univerzite, napokon stavať nebude. Zástupcovia spoločnosti požiadali mesto Trnava o zrušenie zmluvy a zároveň vrátenie kúpnej ceny 507-tisíc eur (15,3 mil. korún). Zámer postaviť na pozemkoch, ktoré sú v súčasnosti využívané ako neudržiavané parkovisko, polyfunkčný objekt, spoločnosti nevyšiel.

Pozemok s rozlohou 1910 m2 na Hornopotočnej ulici sa vráti do majetku mesta

„Plány im pravdepodobne skrížila nielen hospodárska recesia, ale aj problémy spôsobené nezvestnosťou uneseného podnikateľa Ladislava Matoviča, ktorého firma LM Financ vlastní susedný pozemok. Varieta v rámci ponuky na odkúpenie mestských pozemkov disponovala dohodou s firmou pána Matoviča o zakomponovaní jeho pozemkov do svojho projektu,“ vysvetlil primátor mesta Štefan Bošnák.

Varieta požiadala o ročné predĺženie platnosti zmluvy o budúcej kúpnej zmluve mesto už v apríli minulého roka. Dôvodom mali byť práve problémy spôsobené nedoriešenými majetkovoprávnymi vzťahmi susedných pozemkov firmy Ladislava Matoviča. „Bez dohody s majiteľom susedných pozemkov – firmou LM Financ – je realizácia zámeru príliš komplikovaná a aj nezmyselná,“ myslí si trnavský primátor.

Mesto Trnava tak príde neplánovane o vyše pol milióna eur. „Hospodárime zodpovedne. V rezervnom fonde máme dostatok finančných prostriedkov, preto nás tieto neplánované výdavky nemôžu ohroziť,“ uzatvoril Bošnák.

V budúcnosti plánuje mesto pozemky opäť ponúknuť na predaj. Záujem o kúpu podľa našich informácií už neoficiálne prejavilo viacero subjektov.

Ulož ako PDF
Napísal 30. júna 2010 18:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Lukratívny pozemok v centre sa vráti do majetku mesta. Varieta sa zámeru vzdala”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.