reklama

Varieta v centre stavať nezačala ani po dvoch rokoch

Spoločnosti Varieta, s.r.o., ktorá v decembri 2007 rozhodnutím poslancov mestského zastupiteľstva získala za vtedy re­kord­nú sumu 8001 korún za m2 lukratívny pozemok na nároží ulíc Hornopotočná – Pekárska pri Trnavskej univerzite s rozlohou 1910 m2 reálne hrozí, že sa pozemok napokon nestane jej majetkom.
Štandardne sa totiž v zmluvách o budúcej zmluve uvádza požiadavka na začatie výstavby projektu na pozemku získanom od mesta do dvoch rokov od podpisu zmluvy. Termín plnenia zmluvy má vypršať práve v týchto dňoch, no na lukratívnom pozemku sa nič nedeje. Varieta plánov ala stavať pozemkoch polyfunkčný objekt.
„Zatiaľ sme o tejto otázke na vedení mesta nerokovali. V prípade, že spoločnosť Varieta nedodrží zmluvu si viem predstaviť scenár, že zmluvu o predaji pozemku nepodpíšeme a vrátime peniaze, ktoré nám spolo­č­nosť zaplatila,“ uviedol viceprimátor Vladimír Butko. Hodnota transakcie bola 15,3 milióna korún, teda viac ako pol milióna eur.
Podobný názor prezentoval aj zástupca primátora mesta Jozef Pobiecký. „Ak skutočne príde k zrušeniu zmluvy, nemám problém podporiť iné využitie pozemku.“
Na otázku, či by sa pozemok, dnes využívaný ako parkovisko, nemohol v prehustenom historickom centre využívať na rovnaký účel aj naďalej, Pobiecký poznamenal: „Jestvujú aj návrhy na výstavbu pla­teného podzemného parkoviska, pričom na povrchu by bol parčík. Investor by realizoval podzemné parkovisko pod terénom, mesto by sa staralo o zeleň na povrchu. Osobne by som s podobným projektom sú­hlasil, no dnes je na túto tému predčasné hovoriť,“ dodal.
Ulož ako PDF
Napísal 1. mája 2010 10:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.