reklama

Vodárenská spoločnosť TAVOS po dvoch rokoch upravila ceny vodného a stočného, spotrebitelia zaplatia o päť percent viac

Trnavská vodárenská spoločnosť (TAVOS) po dvoch rokoch upravila ceny vodného a stočného pre odberateľov. Naposledy vodárenská spoločnosť so sídlom v Piešťanoch, akcionármi sú mestá a obce v okresoch Trnava, Hlohovec a Piešťany, menila ceny s platnosťou od 1. januára 2020.

Od 1. januára 2022 platia odberatelia za výrobu a dodávku 1 metra kubického pitnej vody verejným vodovodom (vodné) 0,9416 eura s DPH, čo je o 5,3% viac ako doposiaľ (0,8939 eura).

Nová cena za odvedenie a čistenie odpadovej vody verejnou kanalizáciou (stočné) je 1,4485 eura s DPH za meter kubický. Ide o päťpercentné navýšenie v porovnaní s doterajšou cenou 1,3796 eura.

Ilustračné foto

Spoločnosť TAVOS, a.s., má sídlo v Piešťanoch. Pitnou vodou zásobuje okolo sto obcí v okresoch Trnava, Piešťany a Hlohovec, okrajovo pôsobí aj v okresoch Galanta a Nové Mesto nad Váhom.

Pre zabezpečenie zásobovania spoločnosť využíva 59 vodných zdrojov, z toho 13 prameňov.

Hlavnou činnosťou spoločnosti je zásobovanie pitnou vodou, odkanalizovanie a čistenie odpadových vôd v územnej pôsobnosti trnavského, piešťanského a hlohovského regiónu.

Ulož ako PDF
Napísal 11. januára 2022 8:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.