reklama

Vodné aj stočné v roku 2024 opäť zdražie, TAVOS zverejnil nový cenník

Trnavská vodárenská spoločnosť (TAVOS) po šiestich mesiacoch s platnosťou od januára 2024 opäť zvýšila ceny vodného a stočného pre svojich odberateľov. Naposledy vodárenská spoločnosť so sídlom v Piešťanoch menila ceny na začiatku júla minulého roka, predtým v januári 2023.

Od januára 2024 platia odberatelia za výrobu a dodávku 1 metra kubického pitnej vody verejným vodovodom (vodné) 1,3321 eura s DPH, čo je o 14 percent viac ako za druhý polrok 2023 (1,1684 eura).

Medziročne vzrástli ceny vodného až o 32%, pred rokom v januári stál kubík 1,0091 eura s DPH.

Nová cena za odvedenie a čistenie odpadovej vody verejnou kanalizáciou (stočné) je 1,4352 eura s DPH za meter kubický, čo predstavuje nárast o viac ako osem percent v porovnaní s doterajšou cenou 1,3242 eura.

Medziročne sa zvýšila cena stočného o približne jedenásť percent.


Vodojem spoločnosti TAVOS

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Pre porovnanie, v roku 2022 platili odberatelia za výrobu a dodávku 1 metra kubického pitnej vody 0,9416 eura s DPH, cena stočného bola predvlani mierne vyššia ako dnes – až 1,4485 eura s DPH za kubík.

Spoločnosť TAVOS, a.s., má sídlo v Piešťanoch. Pitnou vodou zásobuje okolo sto obcí v okresoch Trnava, Piešťany a Hlohovec, okrajovo pôsobí aj v okresoch Galanta a Nové Mesto nad Váhom.

Akcionármi spoločnosti je 98 miest a obcí z okresov Trnava, Hlohovec, Piešťany a Nové Mesto nad Váhom.

Pre zabezpečenie zásobovania spoločnosť využíva 59 vodných zdrojov, z toho 13 prameňov.

Hlavnou činnosťou spoločnosti je zásobovanie pitnou vodou, odkanalizovanie a čistenie odpadových vôd v územnej pôsobnosti trnavského, piešťanského, hlohovského a novomestského regiónu.

Ulož ako PDF
Napísal 12. januára 2024 11:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.