reklama

Trnava vyjadrila obavy z pripravovaných zmien v spoločnosti TAVOS

Mestá a obce ako akcionári vodárenskej spoločnosti TAVOS sa obávajú skrytej privatizácie dominantného dodávateľa pitnej vody v regióne.

Vedenie TAVOSU sa usiluje rozdeliť firmu na dve spoločnosti, čo sa nepozdáva bývalému ani súčasnému vedenia mesta Trnava, ktoré je najväčším akcionárom podniku s takmer 30-percentným podielom.

Rovnaké výhrady má aj primátor Piešťan Miloš Tamajka, ktorý požiadal o mimoriadne valné zhromaždenie spoločnosti. Jediným bodom rokovania má byť zmena v orgánoch spoločnosti.

tavos
Sídlo spoločnosti Tavos v Piešťanoch

Poslanci trnavského mestského zastupiteľstva v utorok 28. apríla odsúhlasili uznesenie, ktoré primátorovi Petrovi Bročkovi ukladá na mimoriadnom valnom zhromaždení rokovať a hlasovať vo veciach týkajúcich sa založenia dcérskej prevádzkovej spoločnosti spoločnosťou TAVOS až po prerokovaní a schválení na mestskom zastupiteľstve.

Mesto Trnava tiež chce pred tým, ako sa rozhodne zaujať stanovisko, poznať analýzu, „ktorou sa preukáže ekonomická, technická a organizačná výhodnosť vytvorenia dcérskej prevádzkovej spoločnosti pre mestá a obce“.

Exprimátor Štefan Bošnák, ktorý v minulosti zastupoval mesto Trnava v dozornej rade TAVOS-u, považuje informácie o vytvorení dcérskej spoločnosti za možný problém a riziko.

„Neviem o tom, že by nové vedenie podniku bolo zvolené legálne na valnom zhromaždení. Mám pocit, že si v TAVOS-e chce niekto uliať smotanu, vytvoriť si dcérsku spoločnosť ako zatiaľ 100% dcéru TAVOS-u, s tým, že je snaha, aby sa do tejto firmy infiltrovali ďalší ľudia, čím by mohlo dôjst k tomu, že by mestá a obce by postupne stratili kompetencie. Obciam a mestám by zostali všetky siete bez možnosti kontroly nákladovosti novej dcérskej firmy, ktorá by prijímala vodné a stočné a mestám a obciam by platila nájom za siete. Samozrejme, kompletné investície do sietí by boli na meste Trnava, pretože sme najväčším akcionárom. Chcem, aby sme si uvedomili, že týmto spôsobom by sme sa vzdali všetkých tromfov. Podotýkam, že nie je nevyhnutné, aby takáto dcérska spoločnosť vznikla. TAVOS je sebestačný, má nízke ceny, máme dostatočné zásoby kvalitnej pitnej vody,“ povedal vo svojom vystúpení Bošnák.

Ako doplnil, v žiadnom prípade by nezahlasoval za vznik dcérskej prevádzkovej spoločnosti.

Ulož ako PDF
Napísal 29. apríla 2015 8:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnava vyjadrila obavy z pripravovaných zmien v spoločnosti TAVOS”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.