reklama

Vodárenská spoločnosť TAVOS zvýšila ceny vodného aj stočného

Trnavská vodárenská spoločnosť (TAVOS) po šiestich mesiacoch od 1. júla 2023 upravila ceny vodného a stočného pre odberateľov. Naposledy vodárenská spoločnosť so sídlom v Piešťanoch menila ceny s platnosťou od 1. januára 2023.

Od 1. júla platia odberatelia za výrobu a dodávku 1 metra kubického pitnej vody verejným vodovodom (vodné) 1,1684 eura s DPH, čo je o takmer 16 percent viac ako za prvý polrok 2023 (1,0091 eura).

Nová cena za odvedenie a čistenie odpadovej vody verejnou kanalizáciou (stočné) je 1,3242 eura s DPH za meter kubický, čo predstavuje nárast o necelé tri percentá v porovnaní s doterajšou cenou 1,2902 eura.

Ilustračné foto

V roku 2022 platili odberatelia za výrobu a dodávku 1 metra kubického pitnej vody 0,9416 eura s DPH, cena stočného bola vlani vyššia – až 1,4485 eura s DPH za kubík.

Spoločnosť TAVOS, a.s., má sídlo v Piešťanoch. Pitnou vodou zásobuje okolo sto obcí v okresoch Trnava, Piešťany a Hlohovec, okrajovo pôsobí aj v okresoch Galanta a Nové Mesto nad Váhom.

Akcionármi spoločnosti je 98 miest a obcí z okresov Trnava, Hlohovec, Piešťany a Nové Mesto nad Váhom.

Pre zabezpečenie zásobovania spoločnosť využíva 59 vodných zdrojov, z toho 13 prameňov.

Hlavnou činnosťou spoločnosti je zásobovanie pitnou vodou, odkanalizovanie a čistenie odpadových vôd v územnej pôsobnosti trnavského, piešťanského, hlohovského a novomestského regiónu.

Ulož ako PDF
Napísal 24. júla 2023 11:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.