reklama

Mesto zrejme odkúpi pozemky pri vodojeme. Investor v snahe o výstavbu domov ani po rokoch neuspel

Súkromné pozemky medzi vodárenskou vežou a hypermarketom Tesco zrejme získa mesto Trnava. Investor zo Žiliny sa už od roku 2009 snaží na radnici presadiť zmenu územného plánu s cieľom postaviť v dotyku areálu vodojemu rodinné domy. Doteraz však neuspel. Mesto opakovane poukazuje na nutnosť zachovania pôvodnej hygienickej a mikroklimatickej funkcie tohto priestoru.

Spoločnosť L&M Development žiadala mesto Trnava o preklasifikovanie plôch, na ktorých stoja pozemky v jeho vlastníctve s výmerou 8450 metrov štvorcových, zo súčasnej funkcie parkovej a lesoparkovej zelene na zónu bývania, v snahe o výstavbu niekoľkých rodinných domov a výsadbu zelene.

Tento zámer však mesto v rokoch 2009 – 2014 opakovane zamietlo. Investorská spoločnosť preto požiadala mesto o zámenu pozemkov s cieľom realizovať svoje projekty na inom mieste. Ponúknuté pozemky mesta v lokalite Kočišské spoločnosť odmietla.


Pozemky pod vodárenskou vežou

V septembri 2015 spoločnosť L&K Development ponúkla mestu pozemky na Vodárni na odkúpenie za cenu 40 eur za meter štvorcový, teda za 338 000 eur. Majetková komisia túto alternatívu odmietla.

V marci 2017 predložila spoločnosť L&K Development nový návrh ceny – 295 750 eur. Majetková komisia prerokovala ponuku a poverila predsedu majetkovej komisie rokovať so spoločnosťou o znížení ceny.

Na základe spoločného rokovania s viceprimátorom mesta spoločnosť L&K Development predložila 19. apríla 2017 svoju finálnu ponuku na odkúpenie pozemkov s oplotením za celkovú sumu 280 000 eur, čo zodpovedá jednotkovej cene 33 eur za meter štvorcový.

Členovia majetkovej komisie pri mestskom zastupiteľstve odporučili tento návrh schváliť.

Ak dohodu odsúhlasia poslanci MZ mesta Trnava, pozemky s výmerou 8450 metrov štvorcových získa do majetku mesto.

Podľa vyjadrenia Odboru územného rozvoja a koncepcií MsÚ v priestore by mohla v budúcnosti vzniknúť zóna pre rekreáciu obyvateľov mesta Trnava v časti Zátvor a Vodáreň.

Ulož ako PDF
Napísal 26. júna 2017 1:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

10 komentárov pre “Mesto zrejme odkúpi pozemky pri vodojeme. Investor v snahe o výstavbu domov ani po rokoch neuspel”

 1. 1
  TT says:

  To by bolo super. Samozrejme ak bude nasledovať spístupnenie “parku” v co najvacsej moznej miere (predsa len tam je vodojem).

 2. 2
  možno od veci , ale k životu says:

  Opakovane už tretí vikend v meste ohňostroj , dokonca v sobotu až 2 , sú povolené ?

 3. 3
  Will says:

  Všeobecne záväzné nariadenie 465 o obmedzení používania pyrotechnických výrobkov na území mesta Trnava:

  http://www.trnava.sk/sk/vseobecne-zavazne-nariadenie/465

 4. 4
  ondrej says:

  Ide to dobre, ale tie záhony s letničkami sa moc nepodarili, je sucho a je to všetko opakovaná práca, a ozaj kde sú rozprašovače na hlavnej , nefungujú či co

 5. 5
  Tomas says:

  palec hore p. Bosnak, jediny mozny kupec je na tento pozemok je mesto Trnava a teda mesto si pocka, ked ten pozemok bude za 1€
  p. Pekarcik je sice smutny, ale este budu prilezitosti…

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.