reklama

V Špačinciach začnú už v tomto roku pripravovať pozemky pre výstavbu 61 rodinných domov

Atraktívna poloha obce Špačince, vzdialenej len približne 6 kilometrov od centra Trnavy, prilákala ďalšieho investora. V priebehu tohto roka začne trenčianska spoločnosť Bossi s výstavbou novej lokality pre výstavbu 61 rodinných domov na okraji Špačiniec.

Realizácia všetkých inžinierských sietí a komunikácií odštartuje podľa slov zástupcu spoločnosti JUDr. Milana Pacasa v priebehu jari.
„Aktuálne sme v štádiu prípravy realizačného projektu a výberu dodávateľov projekčných a stavebných prác.  Našou úlohou je získať partnerov, ktorí dodajú práce v požadovanej kvalite a cene,“ stručne vysvetlil M. Pacas.

Nová lokalita pre IBV bude hneď na vstupe do Špačiniec v smere od Trnavy

V ostatných rokoch vzniklo alebo vzniká na území obce Špačince najmenej päť nových lokalít určených pre individuálnu výstavbu rodinných domov. Developeri pochopili, že hlavný benefit v podobe výbornej komunikačnej prístupnosti z Trnavy a dostupnosti všetkých základných služieb priamo v obci by bolo hriechom nevyužiť.

Aktuálny projekt sa nachádza hneď na začiatku Špačiniec v smere od Trnavy pri tzv. Vtáčom sade, s priamym výhľadom na severovýchodnú časť mesta. Celková rozloha lokality 33-tisíc metrov štvorcových. Najväčšia časť pozemkov, ktoré Bossi predáva za 62 eur/m², má priemernú rozlohu 4,5 ára.
„Po dokončení výstavby inžinierskych sietí bude možné začať s realizáciou rodinných domov. Predpokladáme, že noví majitelia pozemkov môžu rozbehnúť výstavbu v druhej polovici roka 2011,“ konkretizuje Pacas.

Konateľ spoločnosti Bossi Branko Staník pripomenul, že po zabezpečení tohto developerského projektu chce trenčiansky investor otvoriť v Špačinciach aj ďalšiu asi kilometer vzdialenú lokalitu na ploche 71-tisíc m².
„V prípade, že poslanci miestneho zastupiteľstva a pán starosta budú projektu naklonení, sme pripravení realizovaťďalších približne 120 pozemkov určených pre výstavbu rodinných domov,“ poznamenal B. Staník.

V súčasnosti má investor predanú už takmer polovicu z celkového počtu 61 pozemkov pri Vtáčom sade.

Ulož ako PDF
Napísal 8. februára 2011 20:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V Špačinciach začnú už v tomto roku pripravovať pozemky pre výstavbu 61 rodinných domov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.