reklama

Developer plánuje vybudovať v Suchej nad Parnou lokalitu pre 150 rodinných domov

Developerský projekt v podobe novej obytnej zóny pre individuálnu bytovú výstavbu plánuje trnavský investor v obci Suchá nad Parnou. Zámer vybudovania lokality pre 150 rodinných domov a prislúchajúcej občianskej vybavenosti podlieha schváleniu zmien a doplnkov Územného plánu obce Suchá nad Parnou v priestoroch bývalého poľnohospodárskeho družstva.

Platný územný plán v súčasnosti počíta v danej lokalite s vybudovaním plôch pre rekreáciu a voľný čas. Investor však predpokladá, že s predstaviteľmi obce a obecného zastupiteľstva nájdu spoločnú reč a ich zámer dostane zelenú.

„Ide o klasický developerský projekt, kde investor zabezpečí lokalitu, vybuduje kompletnú infraštruktúru so všetkými inžinierskymi sieťami a ponúkne pozemky na predaj,“ povedal nám zástupca investora. „Pripomínam, že pozemky, určené pre nízkopodlažnú výstavbu rodinných domov, sa budú predávať záujemcom za štandardné trhové ceny,“ zdôrazňujúc reaguje na skreslené informácie, ktoré sa v súvislosti so zámerom začali pred časom šíriť medzi obyvateľmi obcí Suchá a Zvončín.

Návrh usporiadania lokality IBV v areáli bývalého poľnohospodárskeho družstva

Investor je pripravený oboznámiť obyvateľov obce s pripravovaným projektom čo možno najpodrobnejšie. „V minulosti sa vyskytli v súvislosti so zámerom viaceré nejasnosti či pochybnosti. V najbližšom čase budeme logicky a pravdivo informovať obecné zastupiteľstvo a rovnako tak občanov Suchej nad Parnou. Veríme, že sa všetko vysvetlí a veci dáme na správnu mieru,“ pripomína poverený zástupca developera.

Investorská spoločnosť si nevybrala lokalitu v Suchej nad Parnou náhodou. Ako tvrdí, ihneď po ukončení všetkých legislatívnych procesov je pripravená začať s realizáciou inžinierskych sietí.

Na okraji obce, len asi 5 km od Trnavy, chce vybudovať zaujímavú a pokojnú lokalitu určenú pre individuálnu bytovú výstavbu rodinných domov.

Žiadosť o zmenu územného plánu môže investor podľa slov starostky Suchej nad Parnou Ing. Daniely Balážovej, PhD., predložiť do konca septembra.
„Vlastníci areálu bývalého poľnohospodárskeho družstva prejavili záujem o zmenu ÚPN prostredníctvom oficiálnej žiadosti podanej v tomto roku. Okolnosti okolo tohto zámeru boli sprevádzané rôznymi úvahami. Obec zastáva názor, že o takejto záležitosti je potrebné uskutočniť rokovanie oboch zainteresovaných strán.Verím, že výsledkom týchto rokovaní bude predovšetkým spokojnosť obyvateľov Suchej nad Parnou a okolitých obcí. Sme ochotní vytvoriť investorovi priestor na prezentovanie svojho zámeru pred členmi obecného zastupiteľstva, a rovnako tak všetkým obyvateľom našej obce,“ vyjadrila sa k plánovanému investičnému zámeru D. Balážová.

Ulož ako PDF
Napísal 18. augusta 2011 15:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Developer plánuje vybudovať v Suchej nad Parnou lokalitu pre 150 rodinných domov”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.