reklama

V Suchej nad Parnou udržiavajú tradíciu dožinkov, program spestrí krojovaný sprievod, hudba aj jarmok

Víkend bude v obci Suchá nad Parnou patriť tradičným dožinkovým slávnostiam. Tohtoročné poďakovanie za úrodu spestrí bohatý program a organizátori pripravujú alegorický krojovaný sprievod námestím s dychovou hudbou.

Tradičné dožinkové podujatie s názvom Dožinky – dni hojnosti sv. Notburgy sa začne v sobotu 19. augusta 2023 v centre obce Suchá nad Parnou, ktorá sa nachádza len pár minút od Trnavy. Návštevníkov čaká bohatý program, ktorého súčasťou bude aj alegorický krojovaný sprievod námestím s dychovou hudbou, o ktorú sa postará súbor Suchovanka.

Program sobotných sprievodných akcií doplní dožinkový jarmok s občerstvením a tvorivými dielňami pre najmenších.

FOTO: Obec Suchá nad Parnou

„Tešiť sa môžete aj na vystúpenia Suchovského speváckeho zboru a detského folklórneho súboru z miestnej základnej školy,“ hovorí Martin Glončák, starosta obce Suchá nad Parnou. Tie doplnia súbory Čerešenka z neďalekých Smoleníc, Vieska z pezinskej obce Vištuk a folkloristi z Dolian.

„Ľudové podujatia, akými sú aj dožinky, napomáhajú k udržiavaniu rôznych tradícií, pretože tie sú dnes na Slovensku už skôr raritou. O to viac ma teší, že počas najbližšieho víkendu poďakujeme za tohtoročnú úrodu v obci Suchá nad Parnou. Spoločne s priateľmi či rodinami tak môžete stráviť sobotné dopoludnie za sprievodu dožinkových piesní, vinšov a dobrého jedla na tamojšom jarmoku,“ pozýva Alexander Prostinák, riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Slávnosť vyvrcholí v nedeľu, kedy farnosť Suchá nad Parnou hostí svätú omšu vo farskom kostole o 10.30 h., ktorú bude celebrovať miestny farár Milan Cehlárik.

Ulož ako PDF
Napísal 15. augusta 2023 16:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.