reklama

Pernikiáda v Suchej nad Parnou pokračuje v tradícii zdobenia sladkých vianočných dobrôt

V Suchej nad Parnou zachovávajú dlhoročnú tradíciu predvianočného zdobenia perníkov podujatím Pernikiáda. Ďalší diel bude už v nedeľu 27. novembra.

Čo je to Pernikiáda? Podujatie je ako pre deti, tak aj pre dospelých. Za tónov kolied a vône čerstvo napečených medovníkov zažijete tú pravú vianočnú atmosféru. Perníky si vyzdobíte spoločne so svojimi najmenšími a zároveň nimi skrášlite vianočné stromčeky v miestom farskom kostole.

Tohtoročnou novinkou bude aj súťaž o najkrajší perník a podujatie bude doplnené vystúpením Suchovského speváckeho zboru. Svoje zručnosti a výrobky predstavia aj šikovní obyvatelia zo Suchej nad Parnou a z neďalekého okolia.

pernikiada

Foto: Trnava Tourism

„Pozvanie obecného úradu prijalo niekoľko ľudových remeselníkov a umelcov z iných obcí, súčasťou bude aj výstava a predaj kníh. Svoju tvorbu predstavia taktiež domáce autorky Gabriela Spustová a Milada Krajáčová,“ hovorí starostka obce Daniela Balážová a dodáva, že „nebudú chýbať ani tvorivé dielne žiakov základnej školy a tešiť sa môžete aj na tradičné oblátky, či produkty z včelieho vosku.

Zdobenie perníkov má v Suchej nad Parnou dlhoročnú tradíciu. Manželia Fridrichoví so svojimi deťmi a ďalšími rodinami doma tradične zdobili medovníčky za tichých tónov kolied.

Takto si čas Vianoc pripomínali už v období adventu. Na túto ich peknú tradíciu nadviazalo aj podujatie Pernikiáda.

Kedy a kde bude Pernikiáda? 27. novembra 2016 o 15.00 h v Kultúrnom dome v Suchej nad Parnou.

(TS)

pernikiada1

Ulož ako PDF
Napísal 25. novembra 2016 0:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.