reklama

Pernikiáda v Suchej nad Parnou pokračuje v tradícii zdobenia sladkých vianočných dobrôt

V Suchej nad Parnou zachovávajú dlhoročnú tradíciu predvianočného zdobenia perníkov podujatím Pernikiáda. Ďalší diel bude už v nedeľu 27. novembra.

Čo je to Pernikiáda? Podujatie je ako pre deti, tak aj pre dospelých. Za tónov kolied a vône čerstvo napečených medovníkov zažijete tú pravú vianočnú atmosféru. Perníky si vyzdobíte spoločne so svojimi najmenšími a zároveň nimi skrášlite vianočné stromčeky v miestom farskom kostole.

Tohtoročnou novinkou bude aj súťaž o najkrajší perník a podujatie bude doplnené vystúpením Suchovského speváckeho zboru. Svoje zručnosti a výrobky predstavia aj šikovní obyvatelia zo Suchej nad Parnou a z neďalekého okolia.

pernikiada

Foto: Trnava Tourism

„Pozvanie obecného úradu prijalo niekoľko ľudových remeselníkov a umelcov z iných obcí, súčasťou bude aj výstava a predaj kníh. Svoju tvorbu predstavia taktiež domáce autorky Gabriela Spustová a Milada Krajáčová,“ hovorí starostka obce Daniela Balážová a dodáva, že „nebudú chýbať ani tvorivé dielne žiakov základnej školy a tešiť sa môžete aj na tradičné oblátky, či produkty z včelieho vosku.

Zdobenie perníkov má v Suchej nad Parnou dlhoročnú tradíciu. Manželia Fridrichoví so svojimi deťmi a ďalšími rodinami doma tradične zdobili medovníčky za tichých tónov kolied.

Takto si čas Vianoc pripomínali už v období adventu. Na túto ich peknú tradíciu nadviazalo aj podujatie Pernikiáda.

Kedy a kde bude Pernikiáda? 27. novembra 2016 o 15.00 h v Kultúrnom dome v Suchej nad Parnou.

(TS)

pernikiada1

Ulož ako PDF
Napísal 25. novembra 2016 0:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.