reklama

Pravé vianočné medovníky zavoňajú na Pernikiáde v Suchej nad Parnou už po desiaty raz

Už v nedeľu 26. novembra 2017 zavoňajú v Suchej nad Parnou pravé vianočné medovníky na Pernikáde, ktorá oslávi už svoje 10. výročie. Ozdobiť ich a užiť si čarovnú atmosféru predvianočných príprav si môžete prísť aj vy. Navyše na vás čaká veľa ďalších zaujímavých aktivít.

Pernikiáda v Suchej nad Parnou pri Trnave sa aj tento rok ponesie v tradičnej atmosfére. Priestory celého kultúrneho domu budú voňať perníkmi, ktoré napečú členovia združenia dôchodcov Suchej nad Parnou. Už po desiaty raz sa stretnú všetky generácie, aby spoločne vytvorili tieto tradičné symboly Vianoc.


FOTO: Trnava Tourism

Vyzdobené perníky budú súčasťou ozdôb vianočných stromčekov vo farskom kostole sv. Martina z Tours. Myšlienka zdobenia perníkov vzišla zo snahy rodičov kresťanských rodín zachovať tradície, rozvíjať detskú zručnosť a tvorivosť.

Inšpiráciou techniky zdobenia bude pre všetkých pernikárka z obce, ktorá je úspešná v súťažiach v zdobení perníkov na Slovensku aj v zahraničí. Na Pernikiádu sa každoročne veľmi tešia malí i veľkí, každý rok ich prichádza stále viac, nielen z obce, ale aj z jej okolia, čím sa toto podujatie stáva regionálnym.

Súčasťou Pernikiády sú tvorivé dielne žiakov miestnej školy, ktorí vyrábajú vianočné ozdoby z prírodných materiálov.

Prezentovať sa budú aj zruční remeselníci výrobou vianočných ikeban, drotárskych i prútených výrobkov, maľovaním na sklo, výrobou sviečok z včelieho vosku, textilných hračiek, papierových ozdôb, zdobeného ovocia a pod. Tešiť sa môžete aj na suchovské výšivky.

S pásmom zvykov od Kataríny po Štedrý deň sa predstavia žiaci zo Školského klubu detí miestnej školy a Suchovský spevácky zbor zaspieva vianočné koledy v prekrásnych krojoch. Na záver všetkých čaká slávnostné zdobenie vianočného stromčeka v kultúrnom dome a vyhodnotenie najkrajšie vyzdobeného perníka.

Počas celého večera si môžu návštevníci pochutnať na cukrárenských výrobkoch, produktoch z medu a teplom čaji.

Dátum a čas konania: 26. november 2017, od 15:00 hod. Vstup voľný.

FOTO: Trnava Tourism

Ulož ako PDF
Napísal 21. novembra 2017 20:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.