reklama

V Špačinciach a Suchej nad Parnou výrazne navýšia kapacitu ZŠ vďaka eurofondom

Nárast počtu obyvateľov v obciach pri Trnave so sebou nesie potrebu rozširovania kapacít materských a základných škôl. V Suchej nad Parnou aj v Špačinciach čoskoro začnú stavebné práce, ktoré formou prístavieb či nadstavieb výrazne zvýšia súčasné kapacity základných škôl. Financovanie oboch projektov je zabezpečené z eurofondov.

V Špačinciach budú riešiť nové priestory pre žiakov nadstavbou nového podlažia na dvoch identických objektoch základnej školy prostredníctvom kontajnerového systému umiestneného na plochej streche. Pôdorysná výmera nadstavby je 41×19 metrov.

Podľa slov starostu Júliusa Zemka pribudne 12 nových učební – po šiestich triedach nad každým pavilónom – celkom pre asi 240 žiakov.

Obec Špačince už vysúťažila zhotoviteľa stavebných prác a podpísala zmluvu o dielo v hodnote 2,8 milióna eur s DPH.

Stavebné práce by mali začať v tomto roku a trvať majú 7 mesiacov.


V ZŠ Špačince budú nadstavovať dva identické objekty formou kontajnerov z ľahkej konštrukcie

Zdroj: Obec Špačince

Nové priestory pre žiakov budú riešiť v Suchej nad Parnou prístavbou budovy základnej školy, ktorej chýbajú minimálne tri triedy.

Ako vyplýva z projektovej dokumentácie, škola získa šesť nových učební pre viac ako 160 žiakov. Stavebné úpravy budú znamenať aj zvýšenie kapacity jedálne a kuchyne.

„K jestvujúcej trojici pôvodných objektov základnej školy bude realizovaná nová prístavba tried spolu so zázemím pre učiteľov a prepojovacách chodieb, ktoré objekt základnej školy zjednotia do jedného funkčného celku. Pôdorysne ma prístavba približný tvar písmena T s maximálnymi rozmermi 46 × 42 metrov. Vytvárať bude systém chodieb umožňujúcich presun do jednotlivých častí školy (hlavná časť, telocvičňa, jedáleň, nové triedy) vždy v rámci objektu,“ uvádza sa v projektovej dokumentácii.

Cena diela na základe víťaznej ponuky úspešného uchádzača vo verejnej súťaži je takmer 1,9 milióna eur s DPH. Stavebné práce majú trvať 12 mesiacov.


Vizualizácia prístavby ZŠ

Zdroj: Obec Suchá nad Parnou

Ulož ako PDF
Napísal 16. mája 2023 13:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.