reklama

Rozširovanie obcí pri Trnave neutícha. Nové obytné zóny pripravujú v Suchej nad Parnou, Križovanoch, Jaslovských Bohuniciach či Špačinciach

Záujem investorov o výstavbu nových štvrtí s rodinnými domami v blízkom okolí Trnavy neutícha. Hoci súčasné moderné obytné súbory s individuálnou výstavbou samostatne stojacich domov či domov v radovej zástavbe na často malých pozemkoch s výmerami tri až päť árov má mnoho odporcov, stále sa nájde veľa záujemcov, ktorí sú ochotní investovať do nového bývania tohto typu v okolitých obciach.

V súčasnosti sa v rôznom štádiu pripravenosti a v procese posudzovania nachádza niekoľko projektov nízkopodlažnej individuálnej obytnej zástavby.

V Suchej nad Parnou, Križovanoch nad Dudváhom, Jaslovských Bohuniciach či Špačinciach pribudnú v najbližších rokoch desiatky ďalších nových domov.

IBV Suchá nad Parnou, Pod mladou horou

Na okraji Suchej nad Parnou v smere od Trnavy plánuje trnavská spoločnosť Rutinni umiestniť obytnú zónu pre 105 rodinných domov, ale aj materskú školu či objekt pre obchod a služby.

Projekt v lokalite nazvanej Pod mladou horou sa má rozprestierať na celkovej ploche 106-tisíc metrov štvorcových. Plánovaný začiatok výstavby je v roku 2024.

V obytnej zóne by mohlo nájsť domov asi 460 obyvateľov, materská škola je dimenzovaná s kapacitou asi 40 detí.

Časť dotknutého pozemku bola v minulosti využívaná ako areál družstva a poľnohospodárske plochy, v súčasnosti sa v areáli nachádzajú prevádzkované prvky nevýrobných služieb, na časti pozemku je neobhospodarovaná plocha a pasienok.


IBV Pod mladou horou

FOTO: investor

IBV Križovany nad Dudváhom, Zemianska stráň

Voľné pozemky medzi zastavanou časťou obce a rýchlostnou cestou R1 plánuje použiť na výstavbu 65 rodinných domov v rámci druhej etapy spoločnosť IBV Zemianska stráň. Zámer nadväzuje na prvú plánovanú etapu s dvomi desiatkami rodinných domov.

Celková plocha riešeného územia v rámci druhej etapy dosahuje vyše 50-tisíc metrov štvorcových. Výstavbu komunikácií či inžinierskych sietí pre rodinné domy chcú v tejto lokalite spustiť ešte v roku 2023.

V novej obytnej štvrti by malo po dokončení oboch etáp nájsť domov takmer 350 obyvateľov.


Zemianska stráň, 2. etapa

FOTO: investor

IBV Panské pole, Špačince

Obec Špačince zažíva silný stavebný rozmach už takmer dve desaťročia. Desiatky rodinných domov pribudli vďaka viacerým projektom najmä na začiatku obce v smere od Trnavy.

V prípravnej fáze sa nachádza zámer spoločnosti Delta Inkaso, ktorá plánuje vybudovať územie pre rodinné domy na juhovýchodnom okraji Špačiniec od Malženickej cesty.

Zóna rodinných domov IBV Panské pole je navrhnutá na výmere 71-tisíc metrov štvorcových, vzniknúť by tu malo 87 stavebných pozemkov.

So stavbou inžinierskych sietí a komunikácií plánuje investor začať v priebehu roku 2023.


Panské pole

FOTO: investor

IBV Kopanice, Jaslovské Bohunice

Na príjazde do Jaslovských Bohuníc od Trnavy resp. Špačiniec sa pripravuje výstavba zóny pod názvom Kopanice. Na prelome rokov 2022-23 odštartovali prvé práce na výstavbe komunikácií či inžinierskych sietí.

Na území s rozlohou od 58 do 78 – tisíc metrov štvorcových môže vzniknúť v priebehu nasledujúcich rokov viac ako 60 rodinných domov. Súčasťou zóny v neskoršej fáze má byť aj výstavba objektu určeného pre obchod či služby.

V Jaslovských Bohuniciach sa zároveň pripravuje aj zámer obytnej zóny rodinných domov Krátke pole v intraviláne obce, na voľných plochách medzi sídliskom a športovým areálom na ploche s výmerou asi 30-tisíc metrov štvorcových.

V obci len nedávno rozšírili IBV Panské diely o novú ulicu, kde postupne vyrastá približne 50 rodinných domov.


IBV Kopanice sa bude nachádzať napravo od hlavnej cesty v smere od Špačiniec

Zdroj: Obec Jaslovské Bohunice, trnava-live.sk

Ulož ako PDF
Napísal 8. marca 2023 13:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.