reklama

V Suchej nad Parnou chystajú rekonštrukciu obecného úradu a kultúrneho domu

Suchá nad Parnou pripravuje rekonštrukciu obecného úradu a kultúrneho domu. Na realizáciu projektu získala obec prostriedky z európskych fondov.

Obec Suchá nad Parnou ukončila verejné obstarávanie zámeru pod názvom „Zníženie energetickej náročnosti budovy obecného úradu a kultúrneho domu“.

Víťazom tendra sa stala trnavská spoločnosť CS, s.r.o., z ktorou obec podpísala zmluvu o dielo v hodnote 731-tisíc eur s DPH.

Stavebné úpravy obecného úradu a kultúrneho domu potrvajú šesť mesiacov od prebratia staveniska.


Obec Suchá nad Parnou

Ilustračné foto

Obecné objekty v snahe o zvýšenie energetickej účinnosti dostanú nový systém vykurovania, rekonštrukcia sa dotkne strešných konštrukcií, výmena čaká zastaralé a nevyhovujúce osvetlenie, súčasťou čoho budú aj rozsiahle elektroinštalačé práce.

V rámci stavebných prác bude inštalovaný moderný systém vetrania a rekuperácie, ako aj vyregulovania vykurovacej sústavy.

Inštalácia nového systému vzduchotechniky zabezpečí kvalitnejšie vetranie interiérov obecného úradu, ako aj priestorov v sále kultúrneho domu, na javisku a vo foyeri.

Fasády budov obecného úradu a kultúrneho domu dostanú zateplenie, dôjde k výmene okien, dverí, na streche vznikne nová hydroizolácia. Obnovou prejdú aj vnútorné stropy.

Predpokladaná hodnota zákazky bola v súťaži stanovená na 772-tisíc eur s DPH, víťazná ponuka bola o približne 40-tisíc eur nižšia.

Obnova obecných objektov je financovaná v prioritnej miere z európskych finančných prostriedkov Operačného programu Kvalita životného prostredia, prioritná os Energeticky efektívne nízkouhlíkové hospodárstvo vo všetkých sektoroch s cieľom zníženia spotreby energie pri prevádzke verejných budov.

Ulož ako PDF
Napísal 24. apríla 2019 11:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V Suchej nad Parnou chystajú rekonštrukciu obecného úradu a kultúrneho domu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.