reklama

Na Prednádraží horelo auto, v Suchej nad Parnou pivnica rodinného domu

V sobotu januára 2023 pred polnocou boli vyslaní hasiči z Trnavy k nahlásenému požiaru osobného motorového vozidla na Čajkovskej ulici v Trnave.

Ako informovala hovorkyňa KR HaZZ v Trnave Lena Košťálová, vozidlo parkovalo pred bytovým domom.

„Plamene zachvátili celú motorovú časť vozidla. Na lokalizáciu a likvidáciu požiaru bol použitý jeden vysokotlakový prúd. Sálavé teplo spôsobilo poškodenie dvoch vedľa zaparkovaných vozidiel,“ priblížila.

Príčina vzniku požiaru bola stanovená ako elektrický skrat, ktorý majiteľom spôsobil škodu vo výške 2 500 eur. Hasičom sa svojou prácou podarilo uchrániť majetok v hodnote 10 000 eur.


Poškodené auto na Čajkovskej ulici

FOTO: HaZZ Trnava

Rovnako v sobotu 14. januára zasahovali trnavskí hasiči krátko po 22. hodine pri požiari pivničných priestorov v časti Ružová dolina v obci Suchá nad Parnou.

V čase príjazdu hasičskej jednotky sa obyvatelia domu nachádzali bez zranení evakuovaní na voľnom priestranstve. Pivnica bola z veľkej časti už zasiahnutá požiarom.

„Pre silné zadymenie priestorov zasahovali príslušníci v autonómnych dýchacích prístrojoch. Včasným zásahom sa požiar nerozšíril do iných častí rodinného domu. Po uhasení pivnice boli v nej nájdené tri propán-butánové fľaše, ktoré hasiči vyniesli na voľné priestranstvo a následne ochladzovali pomocou pretlakového ventilátora. Merania termovíznou kamerou odhalili miesta so zvýšenou teplotou, ktoré boli okamžite dohášané,“ uviedla L. Košťálová.

Následkom elektrického skratu vznikla majiteľovi priama materiálna škoda vo výške 5 000 eur. Zasahujúcim hasičom sa podarilo uchrániť majetok v hodnote 80 000 eur.

Ulož ako PDF
Napísal 16. januára 2023 12:25. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.