reklama

Požiar garáže rodinného domu spôsobil škody za 30-tisíc eur, na mieste zasahovalo jedenásť trnavských hasičov

Jedenásť hasičov zasahovalo v pondelok 27. feburára 2023 po 22. hodine pri požiati garáže v rodinnom dome na ulici 9. mája v Trnave.

V čase príjazdu hasičov sa dve osoby spolu so psom sa nachádzali v bytovej jednotke na prízemí. Tretia zasa v ďalšej jednotke v podkroví.

„Požiar zapríčinil silné zadymenie celého interiéru domu. Veliteľ zásahu nariadil okamžité odpojenie objektu od zdroja všetkých pripojených inžinierskych sietí. Medzičasom bol vykonaný vstup do objektu cez okno na prízemí. Následne boli všetky osoby so psom nachádzajúce sa v rodinnom dome evakuované na voľné priestranstvo. Súbežne boli vykonané likvidačné práce zo susedného pozemku. Rodinný dom bol po uhasení požiaru odvetraný prirodzenou a nútenou ventiláciou,“ informovala hovorkyňa KR HaZZ v Trnave Lena Košťálová.

Prieskum termovíznou kamerou nepreukázal žiadne miesta so zvýšenou teplotou. Tri osoby boli záchrannou zdravotnou službou prevezené do zdravotníckeho zariadenia na ďalšie vyšetrenia, keďže sa nachádzali v zadymenom prostredí.

„Nedbalostným a neopatrným správaním vznikla majiteľovi rodinného domu škoda vo výške 30 000 eur. Hasičom sa včasným a odborným zásahom podarilo uchrániť majetok v hodnote 500 000 eur,“ doplnila.

FOTO: KR HaZZ Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 28. februára 2023 11:43. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.