reklama

Hasiči bojovali s požiarom stodoly, strechy rodinného domu, zasahovali aj kvôli úniku kyseliny sírovej

Počas dvoch dní zasahovali hasiči pri viacerých udalostiach v Bučanoch, Chtelnici, Seredi aj v Leopoldove.

V Bučanoch horela stodola, v Chtelnici strecha rodinného domu, v Seredi neznámy páchateľ podpálil auto a v Leopoldove došlo k úniku kyseliny sírovej v objekte súkromnej spoločnosti.

O zásahoch hasičov informovala hovorkyňa KR HaZZ v Trnave Lena Košťálová.


Požiar rodinného domu v Chtelnici

FOTO: KR HaZZ Trnava

V pondelok 11. októbra 2021 pred 10. hodinou bol ohlásený na tiesňovú linku únik 96% kyseliny sírovej v súkromnej spoločnosti v Leopoldove. Po príchode hasičských jednotiek z Hlohovca a Trnavy bolo prieskumom zistené, že výrobná hala bola otvorená a začalo sa s odvetrávaním. Zásobník, kde sa kyselina nachádzala bol už zamestnancami spoločnosti odstavený a vypustený. V záchytných nádobách sa nachádzala zriedená kyselina nezisteného množstva. Hasiči vykonali prieskum v autonómnych dýchacích prístrojoch a vykonali monitoring ovzdušia pomocou elektronického analyzátora nebezpečných plynov a pár. Po vykázaní nulových hodnôt sa hasičské jednotky vrátili na základne. Pri udalosti zasahovalo spolu 9 príslušníkov s dvoma kusmi hasičskej techniky a jedným ekologickým automobilom. Pri udalosti prišlo u troch osôb k popáleninám hornej končatiny a tváre.

V ten istý deň po 11. hodine prišlo k požiaru stodoly za rodinným domom v obci Bučany. Na likvidáciu požiaru bol nasedený jeden vysokotlakový prúd a dva prúdy „C“. Súbežne s likvidáciou požiaru vykonávali zasahujúci hasiči rozoberanie krovu stodoly. Vo vnútri stavby sa nachádzalo vybavenie, ktoré hasiči vynášali na voľné priestranstvo a následne ho dohášali. Po úplnom uhasení požiaru bolo požiarisko prekontrolované termokamerou a následne odovzdané majiteľovi. Predbežná príčina bola stanovená ako neodborná manipulácia s otvoreným ohňom. Majiteľovi vznikla škoda v hodnote 1 000 €. K udalosti bol privolaný aj Dobrovoľný hasičský zbor obce Bučany.

Dňa 11. októbra po tretej hodine rannej vznikol požiar v rodinnom dome v Chtelnici. Dobrovoľný hasičský zbor obce Chtelnica do príchodu hasičskej jednotky z Piešťan ochladzoval strechu z vonkajšej strany domu. Pomocou vedenia z hadíc „C“ a dvoch vysokotlakových prúdov z cisterien bola začatá likvidácia plameňov, ktoré zachvátili celú plochu strechy. Počas hasiacich prác zasahujúci hasiči začali s rozoberaním strešnej konštrukcie. Po uhasení požiaru bolo požiarisko dohľadané pomocou termokamery a nájdené skryté ohniská boli následne dohasené. Pri udalosti zasahovali aj Dobrovoľné hasičské zbory obcí Veľké Kostoľany, Chtelnica a Dolný Lopašov. Počas celého zásahu hasiči zasahovali v autonómnych dýchacích prístrojoch. Príčina vzniku požiaru je v súčasnosti v štádiu vyšetrovania. Predbežná škoda, ktorá vznikla v dôsledku požiaru, bola vyčíslená na sumu 25 000 €. Včasným a odborným zásahom sa hasičom podarilo uchrániť majetok v hodnote 100 000 €.

V utorok 12. októbra po jednej hodine rannej bol ohlásený požiar osobného motorového vozidla pred rodinným domom na Konvalinkovej ulici v Seredi, okres Galanta. Do príchodu hasičskej jednotky sa majiteľovi podarilo požiar lokalizovať pomocou záhradnej hadice. Na dohasenie horiacej motorovej časti a interiéru bol použitý jeden vysokotlakový prúd. Požiar automobilu vznikol z dôvodu úmyselného zapálenie neznámou osobou. Škoda, ktorá vznikla majiteľovi, bola vyčíslená na hodnotu 10 000€.

Ulož ako PDF
Napísal 12. októbra 2021 13:25. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.