reklama

Trnavskí hasiči zasahovali pri požiari stodoly a osobného auta

Trnavskí hasiči boli privolaní k dvom požiarom v okolitých obciach. Horelo osobné auto v Brestovanoch a stodola v Dechticiach.

Hasiči z hasičskej stanice Trnava zasahovali 8. mája 2021 krátko pred 22.00 hod. pri požiari osobného motorového vozidla v obci Brestovany.

„Požiar zachvátil celé vozidlo bez evidenčných čísiel, ktoré bolo opustené za dedinou. Pri udalosti zasahovalo sedem hasičov s dvoma hasičskými technikami. Okrem hasičov sa pri zneškodňovaní požiaru podieľali i členovia DHZO Brestovany. Pri zásahu boli použité autonómne dýchacie prístroje a jeden vysokotlakový prúd. Po uhasení ohňa hasiči prezreli zhorený automobil a okolie termokamerou, aby sa predišlo prípadnému rozhoreniu vraku. Pri udalosti neprišlo k žiadnemu zraneniu,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trnave Lena Košťálová.

FOTO: HaZZ Trnava

V pondelok 10. mája popoludní bol na operačné stredisko KR HaZZ v Trnave ohlásený požiar hospodárskej budovy – stodoly v obci Dechtice.

„Do príchodu hasičskej jednotky z Trnavy sa majiteľ snažil oheň uhasiť pomocou záhradnej hadice, čo sa mu avšak nepodarilo. Na likvidáciu hasiči použili dva vysokotlakové prúdy. Požiar spôsobil preborenie strechy dovnútra budovy. Následne bolo požiarovisko rozhrabané a zvyšky vynesené mimo budovy pomocou lopát. Na zneškodňovaní požiaru sa podieľali aj členovia DHZO Jaslovské Bohunice, Kátlovce a Dobrá Voda. Na zabránenie opätovného vzniku požiaru bol priestor prekontrolovaný termokamerou,“ priblížila Košťálová.

Pri udalosti sa zranil majiteľ stodoly, oheň mu spôsobil popáleninu na predkolení. Odhadovaná škoda na majetku bola stanovená na sumu 5 000 eur.


Zásah v Dechticiach

FOTO: HaZZ Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 11. mája 2021 12:35. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.