reklama

Trnavskí hasiči zasahovali na Hospodárskej ulici, vo Vlčkovciach aj na rýchlostnej ceste R1

V uplynulých dňoch zasahovali trnavskí hasiči na Hospodárskej ulici, vo Vlčkovciach aj na rýchlostnej ceste R1.

Vo Vlčkovciach horeli úmyselne zapálené uskladnené palety v areáli poľnohospodárskeho družstva. Plamene sa rozšírili i na blízko stojacu unimobunku.

„Zasahujúci príslušníci vystrojení v autonómnych dýchacích prístrojoch nasadili na likvidáciu požiaru dva vysokotlakové prúdy. Po lokalizácii hasiči v spolupráci s členmi Dobrovoľného hasičského zboru obce Vlčkovce začali s rozoberaním paliet a naskladnených balíkov papiera. Za použitia termovíznej kamery boli následne vyhľadávané skryté ohniská. Úmyselným zapálením neznámou osobou vznikla majiteľovi škoda odhadnutá na sumu 200 €. Hasičom sa svojou odbornosťou podarilo uchrániť majetok v hodnote 20 000 €. Na mieste udalosti zasahovala hasičská jednotka z Trnavy,“ informovala hovorkyňa KR HaZZ v Trnave Lena Košťálová.


Požiar vo Vlčkovciach

FOTO: KR HaZZ Trnava

Požiar elektrickej rozvodnej skrinky v spoločných priestoroch obytného domu na Hospodárskej ulici v Trnave likvidovala deväťčlenná hasičská jednotka so štyrmi kusmi techniky

„Vykonaný prieskum potvrdil, že požiar ističov v rozvodnej skrinke pri vstupných dverách bol zlikvidovaný pomocou práškového hasiaceho prístroja. V čase vzniku požiaru sa v byte nachádzali celkovo tri osoby. Hasiči ich vyviedli na voľné priestranstvo a poskytli im predlekársku prvú pomoc. Následne sa v byte začalo s prirodzeným odvetrávaním. Elektrický skrat spôsobil škodu predbežne odhadnutú na sumu 4 000 eur,“ priblížila Lena Košťálová.

Trnavskí a seredskí hasiči boli privolaní k požiaru osobného motorového vozidla na rýchlostnej ceste R1.

Horiace vozidlo sa nachádzalo odstavené na čerpacej stanici pri obci Vlčkovce. Do príchodu hasičov sa majiteľovi podarilo uhasiť oheň pomocou práškového hasiaceho prístroja.

Následkom požiaru však prišlo k úniku prevádzkovej kvapaliny. Zasahujúci príslušníci začali so zachytávaním unikajúcej nafty do záchytnej nádoby. Následne bol vykonaný posyp sorpčným materiálom. Požiar, ktorý vznikol následkom technickej poruchy na vozidle, spôsobil škodu vo výške 1 000 eur.

Ulož ako PDF
Napísal 12. decembra 2022 9:04. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.