reklama

Trnavskí hasiči zasahovali dvakrát na Coburgovej ulici, horelo v opustených objektoch

Na Coburgovej ulici v Trnave zasahovali hasiči kvôli požiaru počas oboch víkendových dní – v sobotu 10. aj 11. februára 2024.

V sobotu po 22. hodine vznikol požiar odpadu v opustenom a neobývanom bytovom dome.

„Požiar sa nachádzal v prízemných bytových jednotkách. Plamene sa však stihli rozšíriť aj na strechu o rozmeroch približne 3×3 metra. Likvidačné práce prebehli za použitia dvoch vysokotlakových prúdov a za súčasného rozoberania strešnej konštrukcie. Záverečný prieskum bol vykonaný termovíznou kamerou, ktorá vyhľadala miesta so zvýšenou teplotou, ktoré boli následne zlikvidované,“ infomovala hovorkyňa KR HaZZ v Trnave Lena Košťálová.

Príčinou vzniku požiaru bolo podľa HaZZ Trnave úmyselné zapálenie neznámou osobou. Materiálne škody odhadli na 500 eur, nikto sa nezranil.

FOTO: archív trnava-live.sk

V nedeľu pred 12. hodinou prišlo na Coburgovej ulici k požiaru opustenej budovy určenej na likvidáciu.

Požiar vznikol v pivničných priestorov a na prízemí dvojposchodovej budovy, kde sa rozhorel nahromadený odpad.

„Na lokalizáciu a následnú likvidáciu požiaru bol nasadený jeden C – prúd. Horiaci odpad bol postupne dohášaný a vynášaný na voľné priestranstvo pred bytový dom. Miesto udalosti bolo počas celého zásahu monitorované termovíznou kamerou. Odvetrávanie bytového domu bolo zabezpečené prirodzenou formou, nakoľko sa na nej nenachádzali žiadne okná,“ priblížila Lena Košťálová.

Príčinu požiaru sa nepodarilo ujasniť, pri udalosti neprišlo k žiadnemu zraneniu osôb.

Ulož ako PDF
Napísal 12. februára 2024 12:16. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.