reklama

Požiar bytu na Coburgovej ulici v Trnave si vyžiadal jednu obeť

Trnavskí hasiči zasahovali v pondelok 7. marca 2022 pri požiaroch na Coburgovej ulici a v Cíferi.

Večer pred 20. hodinou bol ohlásený požiar bytu na 1. poschodí obytného domu na Coburgovej ulici v Trnave, bohužiaľ, so smrteľnými následkami.

„Do príchodu hasičov sa obyvateľom bytového domu podarilo evakuovať na voľné priestranstvo. Zasahujúci hasiči vstupovali do bytu za použitia jedného prúdu „D“ a autonómnych dýchacích prístrojov. V bytovej jednotke sa nachádzala osoba, ktorá horela na posteli,“ informovala hovorkyňa KR HaZZ v Trnave Lena Koštálová.


Obytný dom na Coburgovej ulici

FOTO: HaZZ Trnava

Po uhasení požiaru vykonali príslušníci prieskum všetkých bytov v obytnom dome. Požiar spôsobil zadymenie v spoločných priestoroch, preto bola nariadená ventilácia pretlakovým ventilátorom.

„Pri udalosti prišlo k usmrteniu jednej osoby. Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania. Požiar spôsobil škodu vo výške 2 000 eur,“ doplnila.

V obci Cífer v popoludňajších hodinách začal horieť prístrešok pri rodinnom dome. Obyvatelia sa stačili evakuovať na voľnom priestranstve a neutrpeli žiadne zranenia.


Následky požiaru v Cíferi

FOTO: HaZZ Trnava

„Na lokalizáciu a likvidáciu požiaru boli nasadené dva vysokotlakové a dva „C“ prúdy. Prístrešok bol celý zachvátený v plameňoch, následkom čoho sa zrútil. Hasiči celý zásah absolvovali v autonómnych dýchacích prístrojoch,“ uviedla Lena Košťálová.

Po uhasení požiaru trnavskí hasiči termovíznou kamerou skontrolovali povalu rodinného domu a okolie. Požiar vznikol nedbalosťou, spôsobil škodu odhadnutú na 4 000 eur.

Ulož ako PDF
Napísal 8. marca 2022 11:50. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.