reklama

Požiar chatky na Jahodníku v Smoleniciach si vyžiadal jednu obeť, tragickú udalosť vyšetruje polícia aj hasiči

V pondelok 3. januára 2022 pred polnocou zasahovali hasičské jednotky pri požiari chaty v rekreačnej oblasti Jahodník v Smoleniciach.

Cez lesný terén vytvorili hasiči dopravné vedenie v dĺžke približne 80 metrov, na likvidáciu požiaru použili tri prúdy. Zároveň rozoberali strešnú konštrukciu, príblížila zásah hovorkyňa KR HaZZ v Trnave Lena Košťálová.

V chatke objavili hasiči mŕtve telo.

„Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania. Pri udalosti zasahovali členovia Závodného hasičského útvaru Chemolak Smolenice a Dobrovoľných hasičských zborov obcí Smolenice a Trstín,“ doplnila.

FOTO: HaZZ Trnava

Na miesto boli privolaní aj pracovníci z Kriminalistického a expertízneho ústavu v Bratislave, prípadom sa intenzívne zaoberá polícia, uviedla hovorkyňa KR PZ v Trnave Zlatica Antalová.

„Podľa predbežných informácií, mala byť príčinou požiaru neodborná manipulácia s otvoreným ohňom. Za účelom zistenia totožnosti osoby, ktorá v chatke zahynula, bola nariadená pitva,“ poznamenala.

V súvislosti s tragickým požiarom začala polícia trestné stíhanie pre prečiny usmrtenia a poškodzovania cudzej veci.

FOTO: KR PZ Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 4. januára 2022 14:30. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.