reklama

V Suchej nad Parnou obnovili centrum, zachránili aj schátralú pivničku

Obyvatelia Suchej nad Parnou využívajú od začiatku júla vynovené centrum obce.

Cieľom investície, ktorej náklady dosiahli 450-tisíc eur, bolo poskytnúť lepšie, bezpečnejšie a príjemnejšie prostredie v centre. Projekt bol spolufinancovaný s Európskym fondom regionálneho rozvoja v rámci operačného programu ROP.Zmodernizované centrum obce

Námestie je riešené schodovitým systémom spevnených plôch, ktorý sa prelína s rampovým systémom pre imobilných občanov. Zvýšenú bezpečnosť účastníkov premávky zabezpečia chodníky pre peších, ktoré budú dobudované z oboch strán štátnej cesty. Modernizáciou prešli aj priestory okolo autobusových zastávok. Obnovené boli miestne komunikácie, trávnaté plochy a vysoká zeleň. Projekt revitalizácie zahŕňa výmenu verejného osvetlenia, vybudovanie a obnovu parkovacích plôch, odvodnenie verejných priestorov do priľahlého potoka a osadenie mobiliáru v priestore centra,“ konkretizoval Ivan Krajčovič z komunikačného odboru Trnavského samosprávneho kraja.

V rámci rekonštrukcie sa podarilo vďaka iniciatíve podnikateľa a miestneho poslanca Jozefa Zvolenského zachrániť aj schátralú pivnicu pred obecným úradom. Pôvodne ju plánovali zasypať.


Zvolenský pred vstupom do pivnice, ktorá je situovaná len pár metrov od obecného úradu

Zatiaľ sme zrealizovali len základné sanačné práce. V prípade, že sa obci podarí čerpať eurofondy, mohla by tu vzniknúť napríklad útulná vinárska pivnička,“ povedal Zvolenský, ktorý na záchranu podzemného priestoru s rozmermi asi 10×10 metrov vynaložil približne 2500 eur z vlastného vrecka.

Myslím si, že históriu by sme si mali ctiť. V Suchej nad Parnou zomrel v roku 1646 Ján Pálffy zo slávneho rodu Pálffyovcov, o čom vie dnes len málokto. Prakticky nikde o tom nenájdete ani zmienku, múry kaštieľa pochoval čas. Preto som zástancom toho, aby sme dokázali zachovať aspoň to, čo sa ešte dá,“ dodal Jozef Zvolenský.

Nove centrum v Suchej nas Parnou slávnostne otvorili predseda TTSK Tibor Mikuš a starostka obce Daniela Balážová.

Ulož ako PDF
Napísal 19. júla 2012 11:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V Suchej nad Parnou obnovili centrum, zachránili aj schátralú pivničku”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.