reklama

V Špačinciach chystajú opravy ciest a chodníkov, rozšírenie škôlky aj výstavbu domova pre seniorov

Viac ako 200-tisíc eur plánuje investovať obec Špačince v tomto roku do rekonštrukcií ciest a chodníkov.

Časť peňazí použije obec z vlastného rozpočtu, väčšiu časť investície vykryje z úverových zdrojov.

Rekonštrukčné práce budú podľa slov starostu Júliusa Zemka prebiehať postupne. “Spoločne s poslancami sme vytypovali úseky, ktoré sú v našej obci problematické. Práce budú prebiehať postupne. Ak sa nám niečo nepodarí stihnúť v tomto roku alebo vyčerpáme stanovený rozpočet, pokračovať budeme v ďalšom roku,” priblížil J. Zemko.

Pôvodne predpokladané náklady vo výške 377-tisíc eur s DPH sa vo verejnej súťaži podarilo znížiť na 225-tisíc eur s DPH.

Postupne by mali v obci zrekonštruovať úseky ciest a chodníkov na uliciach Družstevná, Hospodárska, Poštová, Horná, Ulička, Kaštieľska, Nad mlynom a Na vŕšku.


Obecný amfiteáter v centre Špačiniec

Ilustračné foto

V Špačinciach plánujú aj ďalšiu veľkú investičnú akciu – nadstavbu materskej školy, vďaka čomu sa v tejto dynamicky sa rozvíjajúcej obci zvýši počet miest pre deti tunajších obyvateľov. Obec už podpísala na konci minulého roka zmluvu s dodávateľom v hodnote 400-tisíc eur s DPH.

V Špačinciach žije v súčasnosti 2760 obyvateľov. V priebehu piatich rokov pribudlo v obci neďaleko Trnavy približne 450 obyvateľov.

Od roku 2011 sa v priemere sťahuje do Špačiniec asi 130 nových obyvateľov ročne, ročne sa tu narodí približne 30 detí.

“Očakávame, že počet obyvateľov Špačiniec môže v budúcnosti presiahnuť hranicu štyroch tisíc,” odhaduje starosta Július Zemko.

V roku 2018 má na okraji obce pribudnúť domov pre seniorov aj s denným stacionárom pre miestnych dôchodcov, realizácia projektu má začať už v tomto roku.

Súkromný investor plánuje vybudovať zariadenie s kapacitou asi 80 ľudí. Okrem samotného objektu sľubuje vybudovať záhradu s parčíkom a oddychovou zónou pre seniorov, zamestnať má približne 40 ľudí.

Ulož ako PDF
Napísal 16. marca 2017 10:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0.


INZERCIA

3 komentáre pre “V Špačinciach chystajú opravy ciest a chodníkov, rozšírenie škôlky aj výstavbu domova pre seniorov”

 1. 1
  Sídlisko says:

  Obyvatelia v Špačinciach pribúdajú, v Trnave ubúdajú. Predovšetkým odchádzajú ľudia zo sídlisk. Na sídliskách minimálny pokrok, zvlášť posledné dva roky nič. Ľudia bojujú s dennodennými problémami, zvlášť s parkovaním automobilov a nemajú žiadnu šancu to ovplyvniť.
  Priority sú v cykloveži a podobných chu.ovinách. Časť ľudí to potom rieši tak, že sa odsťahujú. Aj do Špačiniec.

 2. 2
  vidiečan says:

  sídlisko nešír dezinformácie – v evidencii na matrike síce sú nejaké čísla ale reálne v TT priváty, prenajaté byty, ubytovne praskajú vo švíkoch, študenti bývajú po dedinách, Srbov navážajú plné kamióny. Títo “cezpoľní” samozrejme zahlcujú infraštruktúru na ktorú nikto nedáva peniaze ani dane. Fico sa zbabelo vyhýba mestskému úradu lebo by tieto problémy musel riešiť, to sú problémy nad regionálne, nie len TT samosprávy. Tá z vlastných zdrojov nemôže riešiť, že štát bezhlavo, bez koncepcie, bez investícii hlavne do dopravy povolil tri automobilky v okruhu 100 km.
  Prajem ti pekný pobyt v Špačinciach. Aspoň uvoľníš 1 parkovacie miesto. Majú tam stále tie iste 3 krčmy ako pred 50 rokmi, kulturák a ihrisko. Nadstavujú aj 1 škôlku – aké úžasne.
  Sídlisko Prednádražie je v pohode, byt tam zoženieš veľmi ťažko, veľmi sa zlepšila Linčianská. Byty v Arborii idú ako teplé rožky – tak kto odchádza, preber sa !

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.