reklama

V Špačinciach chystajú opravy ciest a chodníkov, rozšírenie škôlky aj výstavbu domova pre seniorov

Viac ako 200-tisíc eur plánuje investovať obec Špačince v tomto roku do rekonštrukcií ciest a chodníkov.

Časť peňazí použije obec z vlastného rozpočtu, väčšiu časť investície vykryje z úverových zdrojov.

Rekonštrukčné práce budú podľa slov starostu Júliusa Zemka prebiehať postupne. „Spoločne s poslancami sme vytypovali úseky, ktoré sú v našej obci problematické. Práce budú prebiehať postupne. Ak sa nám niečo nepodarí stihnúť v tomto roku alebo vyčerpáme stanovený rozpočet, pokračovať budeme v ďalšom roku,“ priblížil J. Zemko.

Pôvodne predpokladané náklady vo výške 377-tisíc eur s DPH sa vo verejnej súťaži podarilo znížiť na 225-tisíc eur s DPH.

Postupne by mali v obci zrekonštruovať úseky ciest a chodníkov na uliciach Družstevná, Hospodárska, Poštová, Horná, Ulička, Kaštieľska, Nad mlynom a Na vŕšku.


Obecný amfiteáter v centre Špačiniec

Ilustračné foto

V Špačinciach plánujú aj ďalšiu veľkú investičnú akciu – nadstavbu materskej školy, vďaka čomu sa v tejto dynamicky sa rozvíjajúcej obci zvýši počet miest pre deti tunajších obyvateľov. Obec už podpísala na konci minulého roka zmluvu s dodávateľom v hodnote 400-tisíc eur s DPH.

V Špačinciach žije v súčasnosti 2760 obyvateľov. V priebehu piatich rokov pribudlo v obci neďaleko Trnavy približne 450 obyvateľov.

Od roku 2011 sa v priemere sťahuje do Špačiniec asi 130 nových obyvateľov ročne, ročne sa tu narodí približne 30 detí.

„Očakávame, že počet obyvateľov Špačiniec môže v budúcnosti presiahnuť hranicu štyroch tisíc,“ odhaduje starosta Július Zemko.

V roku 2018 má na okraji obce pribudnúť domov pre seniorov aj s denným stacionárom pre miestnych dôchodcov, realizácia projektu má začať už v tomto roku.

Súkromný investor plánuje vybudovať zariadenie s kapacitou asi 80 ľudí. Okrem samotného objektu sľubuje vybudovať záhradu s parčíkom a oddychovou zónou pre seniorov, zamestnať má približne 40 ľudí.

Ulož ako PDF
Napísal 16. marca 2017 10:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V Špačinciach chystajú opravy ciest a chodníkov, rozšírenie škôlky aj výstavbu domova pre seniorov”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.