reklama

Zámena pozemkov s cirkvou: mesto získa pôdu v okolí skládky, farnosť na Prednádraží pozemok pod pastoračným centrom

Mesto zamení s cirkvou pozemky za Trnavou na Zavarskej ulici za pozemky pod pastoračným centrom na Botanickej ulici.

Trnavská radnica sa dohodla so zástupcami Trnavskej arcidiecézy na zámene pozemkov.

Mesto Trnava získa 198-tisíc metrov štvorcových pozemkov na Zavarskej ulici za účelom plánovaného rozšírenia územia skládky komunálneho odpadu, ako aj časť pozemku na Orolskej ulici pod miestnou komunikáciou s výmerou 374 metrov štvorcových.

Rímskokatolícka cirkev získa do majektu pozemky pod pastoračným centrom na Botanickej ulici s celkovou výmerou 7554 metrov štvorcových. Vlastníkom pozemku sa stane na základe darovacej zmluvy farnosť Božieho milosrdenstva v Trnave, ktorá je vlastníkom stavieb pastoračného centra.


Pastoračné centrum na Botanickej ulici

Ilustračné foto

Podľa vypracovaných znaleckých posudkov je hodnota mestských pozemkov na Botanickej ulici 646-tisíc eur.

Cirkev v súčasnosti užíva pozemok pod pastoračným centrom na základe zmluvy s mestom o prenájme z roku 2000 na obdobie 199 rokov.

Prevádzané pozemky v majetku cirkvi na Zavarskej a Orolskej ulici majú hodnotu 747-tisíc eur.

Predstavitelia mesta a arcidiecézy sa dohodli, že rozdiel v hodnote zamieňaných pozemkov, ktorý predstavuje 101-tisíc eur, zaplatí mesto Trnava na účet Trnavskej arcidiecézy.

S týmto návrhom sa stotožnili aj poslanci mestského zastupiteľstva a na zasadnutí 28. apríla 2020 zámenu pozemkov schválili.


Pozemky vo vlastníctve Mesta Trnava pod pastoračným centrom – Botanická ulica


Pozemky vo vlastníctve Rímskokatolíckej cirkvi – pod plánovaným rozšírením skládky komunálneho odpadu na Zavarskej ulici v Trnave


Časť pozemku vo vlastníctve Rímskokatolíckej cirkvi – pod miestnou komunikáciou a chodníkom na Orolskej ulici

ZDROJ: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 30. apríla 2020 7:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Zámena pozemkov s cirkvou: mesto získa pôdu v okolí skládky, farnosť na Prednádraží pozemok pod pastoračným centrom”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.