reklama

Kraj našiel kupcov niekoľkých prebytočných nehnuteľností, získa do rozpočtu 1,5 milióna eur

Trnavskému samosprávnemu kraju (TTSK) sa podarilo nájsť záujemcov o niekoľko nehnuteľností zaradených medzi prebytočný majetok.

Kraj vyhlásil obchodnú verejnú súťaž na predaj sedemnástich nehnuteľností – objektov a pozemkov. Do uzávierky súťaže 16. októbra 2015 bolo doručených 15 ponúk. Cenu navrhovali samotní záujemcovia.

Komisia pre evidenciu ponúk, prípravu a spracovanie podkladov odporúča poslancom Zastupiteľstva TTSK zaradiť na predaj päť návrhov v celkovej hodnote približne 1,5 milióna eur.

Ostatné ponuky, ktoré neboli akceptované komisia odporúča ponechať zaradené v projekte „Optimalizácia využitia majetku TTSK, riešenie prebytočného a neupotrebiteľného majetku.“

vuc-trnava
Sídlo TTSK

Ilustračné foto

Definitívne súhlas s predajom nehnuteľností dajú poslanci zastupiteľstva na rokovaní 11. novembra.

Trnavský samosprávny kraj plánuje schváliť predaj pozemkov s výmerou takmer 3600 metrov štvorcových v Šamoríne za 290-tisíc eur (118 percent hodnoty podľa znaleckého posudku), pozemky s výmerou 35-tisíc m2 s budovou v Moravskom sv. Jáne za 109-tisíc eur (80 percent hodnoty podľa ZP), pozemky s výmerou 2770 metrov štvorcových v Piešťanoch za 244 – tisíc eur (175 percent hodnoty ZP) a budovu školského internátu a jedálne s pozemkov na Winterovej ulici v Piešťanoch za 801-tisíc eur, čo je 100,75% hodnoty podľa znaleckého posudku.

V súťaži bola okrem iných navrhnutá záujemcom aj cena za pozemky s rozlohou 589-tisíc metrov štvorcových, ktoré sú súčasťou letiska pri Boleráze. Pre nízku ponúknutú cenu približne 9000 eur komisia neodporučila pozemky, ktoré majú podľa znalca hodnotu 88-tisíc eur, predať.

Ulož ako PDF
Napísal 10. novembra 2015 9:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kraj našiel kupcov niekoľkých prebytočných nehnuteľností, získa do rozpočtu 1,5 milióna eur”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.