reklama

Kraj našiel kupcov niekoľkých prebytočných nehnuteľností, získa do rozpočtu 1,5 milióna eur

Trnavskému samosprávnemu kraju (TTSK) sa podarilo nájsť záujemcov o niekoľko nehnuteľností zaradených medzi prebytočný majetok.

Kraj vyhlásil obchodnú verejnú súťaž na predaj sedemnástich nehnuteľností – objektov a pozemkov. Do uzávierky súťaže 16. októbra 2015 bolo doručených 15 ponúk. Cenu navrhovali samotní záujemcovia.

Komisia pre evidenciu ponúk, prípravu a spracovanie podkladov odporúča poslancom Zastupiteľstva TTSK zaradiť na predaj päť návrhov v celkovej hodnote približne 1,5 milióna eur.

Ostatné ponuky, ktoré neboli akceptované komisia odporúča ponechať zaradené v projekte „Optimalizácia využitia majetku TTSK, riešenie prebytočného a neupotrebiteľného majetku.“

vuc-trnava
Sídlo TTSK

Ilustračné foto

Definitívne súhlas s predajom nehnuteľností dajú poslanci zastupiteľstva na rokovaní 11. novembra.

Trnavský samosprávny kraj plánuje schváliť predaj pozemkov s výmerou takmer 3600 metrov štvorcových v Šamoríne za 290-tisíc eur (118 percent hodnoty podľa znaleckého posudku), pozemky s výmerou 35-tisíc m2 s budovou v Moravskom sv. Jáne za 109-tisíc eur (80 percent hodnoty podľa ZP), pozemky s výmerou 2770 metrov štvorcových v Piešťanoch za 244 – tisíc eur (175 percent hodnoty ZP) a budovu školského internátu a jedálne s pozemkov na Winterovej ulici v Piešťanoch za 801-tisíc eur, čo je 100,75% hodnoty podľa znaleckého posudku.

V súťaži bola okrem iných navrhnutá záujemcom aj cena za pozemky s rozlohou 589-tisíc metrov štvorcových, ktoré sú súčasťou letiska pri Boleráze. Pre nízku ponúknutú cenu približne 9000 eur komisia neodporučila pozemky, ktoré majú podľa znalca hodnotu 88-tisíc eur, predať.

Ulož ako PDF
Napísal 10. novembra 2015 9:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kraj našiel kupcov niekoľkých prebytočných nehnuteľností, získa do rozpočtu 1,5 milióna eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.