reklama

Trnavská župa získala do rozpočtu z daňových príjmov za minulý rok o 11,5 milióna eur viac

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) získal v roku 2018 z daňových príjmov až o 11,5 milióna viac, ako očakával.

Odbor financií Úradu TTSK zverejnil vývoj výnosov dane z príjmov fyzických osôb do rozpočtu TTSK za rok 2018.

Predpokladaný výnos za rok 2018 bol nastavený v príjmovom rozpočte na 79,5 milióna eur, no skutočnosť ukazuje, že výber daňových príjmov za minulý rok dosiahne až 91,1 milióna eur, čo je o 14,5 percenta viac.


Ilustračné foto

Výnos dane z príjmov fyzických osôb je rozhodujúcim zdrojom financovania potrieb regiónu, keďže podiel daňových príjmov na celkovom objeme bežných príjmov tvorí niečo cez 60 percent.

Z 11,5 milióna eur, ktoré získal kraj navyše oproti predpokladom v rozpočte, zapojili 2,5 milióna do položiek rozpočtu na rok 2018.

Zvyšných 9 miliónov eur bude mať trnavská župa v rezerve ako súčasťou prebytku hospodárenia za rok 2018.

Ulož ako PDF
Napísal 5. februára 2019 8:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.