reklama

Trnavský samosprávny kraj získal vlani z daní fyzických osôb o 9 miliónov eur viac ako očakával

Výnos dane z príjmov fyzických osôb do rozpočtu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) v roku 2016 podstatne prekročil očakávania.

Trnavský samosprávny kraj predpokladal v roku 2016 výnos z dane fyzických osôb, ktorá plynie do rozpočtov vyšších územných celkov na základe zákona o rozpočtovom určení výnosu dane, vo výške 66,2 milióna eur.

Podľa akutálnej správy o vývoji daňových príjmov Trnavského samosprávneho kraja bude dosiahnutá skutočnosť v porovnaní s predpokladmi podstatne vyššia.

K 31. decembru 2016 dosiahol skutočný výber daňových príjmov 75,4 milióna eur, čo znamená prekročenie oproti schválenému rozpočtu o čiastku takmer 9,2 milióna.


Poslanci zastupiteľstva TTSK

Ilustračné foto: TTSK

Príjmová zložky rozpočtu TTSK sa tak vďaka pozitívnemu ekonomickému vývoju navýšila až o štrnásť percent v porovnaní s odhadmi pri tvorbe krajského rozpočtu na rok 2016.

Pozitívny vývoj v oblasti daňových príjmov sa ukazoval už počas roka, kraj preto postupne navyšoval rozpočet o 3,5 milióna až na 69,8 milióna eur.

Tieto finančné prostriedky boli použité na financovanie bežných opráv, riešenie havarijných stavov, na chemický posypový materiál, vybavenie počítačovej siete, vybudovanie centrálneho dispečingu zimnej a letnej údržby ciest, ďalej na opravu cesty Siladice a Leopoldov, nákup nových sypačov a značkovacieho stroja.

Správa a údržba ciest TTSK získala na bežné výdavky takmer milión eur, ďalších 60-tisíc eur na kapitálové výdavky, na kultúru schválili 500-tisíc, na oblasť školstva 938-tisíc a na sociálnu pomoc takmer 1,1 milióna eur.

Výnos dane z príjmov fyzických osôb je rozhodujúcim zdrojom financovania potrieb regiónu. Podiel daňových príjmov sa na celkovom objeme bežných príjmov kraja podieľa takmer 62 percentami.

Ulož ako PDF
Napísal 6. februára 2017 10:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.