reklama

Kraj dostal z daní o 7 miliónov eur menej ako počítal. Pripravuje opatrenia

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) zverejnil akutálne informácie o skutočnom plnení daňových príjmov v období od januára do augusta tohto roku. Výpadok v porovnaní s predpokladaným napĺňaním rozpočtu kraja predstavuje za prvých osem mesiacov roku sumu takmer 7,2 milióna eur, čo je asi 18 percent.

V mesiacoch január – august 2010 dosiahol Trnavský samosprávny kraj z dane z motorových vozidiel 10, 466 mil. €. Čiastka je o 2 milióny eur nižšia ako predpokladal rozpočet. Pokles predstavuje 16,4%.

Dane z príjmov fyzických osôb naplnili krajský rozpočet sumou 21, 471 milióna eur, čo je o 5,1 milióna menej. V percentuálnom vyjadrení znamená pokles v tejto rozpočtovej položke 19,3%.

Celkové daňové príjmy TTSK za prvých osem mesiacov 2001 dosiahli 31,917 milióna eur, čo je o 18,4 percenta menej ako sa predpokladalo. Celkové príjmy kraja z daní sú nižšie o 7,2 milióna eur.

Samosprávny kraj pripravuje opatrenia, ktoré majú riešiť výpadok príjmov. O konkrétnych krokoch budeme informovať.

Ulož ako PDF
Napísal 16. septembra 2010 13:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kraj dostal z daní o 7 miliónov eur menej ako počítal. Pripravuje opatrenia”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.