reklama

Takmer 1,5 milióna pre mesto, vyše päť miliónov pre župu. Trnavské samosprávy získajú z daní viac peňazí, ako očakávali

Mesto Trnava aj trnavská župa si za uplynulý rok 2021 pripíšu vyššie daňové príjmy v porovnaní s očakávaniami.

V roku 2021 dosiahli daňové príjmy Trnavského samosprávneho kraja 104,43 milióna eur, čo je o 4,25 milióna eur viac v porovnaní s rokom 2020 a navýšenie o 5,3 milióna s ohľadom na rozpočtové prognózy.

Trnavská župa počítala vo vlaňajšom rozpočte s výnosom dane z príjmov fyzických osôb vo výške 94,2 mil. eur, čo bola suma znížená o päť percentnú rezervu vo výške 4,9 mil. eur pre prípad nepriaznivého vývoja ekonomickej situácie v priebehu roka.

Nárast daňových príjmov pripisuje župa naštartovaniu ekonomiky a trhu práce so silnejším rastom miezd.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Viac peňazí do rozpočtu na rok 2022 si z podielových daní pripíše aj mesto Trnava.

Trnavská radnica počítala v rozpočte s podielovými daňami vo výške 26,56 milióna eur. Ako vyplýva z návrhu prvej tohtoročnej aktualizácie rozpočtu mesta Trnava na rok 2022, podielové dane zo štátneho rozpoču dosiahnu až 27,95 milióna eur, teda o takmer 1,4 milióna eur viac.

Podstatnú časť z tejto sumy – približne 1,1 milióna eur – použije mestská samospráva úpravou výdavkovej časti rozpočtu na vykrytie zvýšených výdavkov na elektrickú energiu alebo čistenie a zimnú údržbu miestnych komunikácií.

Ulož ako PDF
Napísal 7. februára 2022 10:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.