reklama

Trnava vlani vybrala viac na daniach a ušetrila na výdavkoch. Hospodárenie skončilo s prebytkom vyše 10,6 milióna eur

Trnavská radnica zverejnila prostredníctvom dokumentu Záverečný účet mesta Trnava 2021 výsledky hospodárenia za uplynulý rok. Materiál bude predložený na aprílové rokovanie mestského zastupiteľstva. Kompletné zhrnutie rozpočtu zverejňujeme na konci článku.

V minulom roku dosiahlo Mesto Trnava bežné príjmy vo výške 70,2 milióna eur, čo je o 4,3 milióna viac ako predpokladal rozpočet.

„Vyšší príjem ako rozpočtovaný bol dosiahnutý z podielu na výnose dane z príjmov fyzických osôb, z výberu miestnych daní, z výberu poplatku za zber, prepravu a zneškodňovanie komunálneho odpadu, z výberu poplatku za rozvoj,“ konštatuje trnavská samospráva v textovaej časti záverečného účtu.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Kapitálové príjmy mesta boli v roku 2021 oproti predpokladom stanoveným v rozpočte nižšie o 7,2 milióna a dosiahli 1,6 milióna eur. Dôvodom bolo podľa mesta nenaplnenie príjmov z grantových zdrojov.

Bežné výdavky Trnavy predstavovali v minulom roku 59,9 milióna eur, čo je o 6,2 milióna eur menej oproti schválenému rozpočtu.

Na investičné akcie vynaložilo mesto Trnava v roku 2021 celkom 11,6 milióna eur, čo je až o 17,7 milióna eur menej, ako si samospráva naplánovala v rozpočte.

„Všeobecne možno uviesť, že dôvodmi boli okrem mimoriadnej situácie vyhlásenej v súvislosti s ochorením COVID-19, aj dôvody ako nevhodné klimatické podmienky, opakovaný proces verejného obstarávania a iné objektívne dôvody,“ vysvetľuje dôvodová správa záverečného účtu.

Mesto navrhuje presunutie neuskutočnených investičných akcií aj so zdrojmi financovania v hodnote 1,3 milióna eur na rok 2022.

Celkové príjmy mesta dosiahli v roku 2021 úroveň 84,8 milióna eur, výdavky 74,2 milióna eur. Prebytok rozpočtu dosiahol 10,6 milióna eur.

Po úprave, ktorá navrhuje vylúčenie takmer 1,2 milióna eur zostatkov nepoužitých účelových prostriedkov a zostatkov nepoužitých finančných operácií a ich použitie v roku 2022, je prebytok 9,4 milióna eur.

Mesto Trnava navrhuje z prebytku hospodárenia prideliť do rezervného fondu 8,7 mil. eur, 600-tisíc do fondu poplatku za rozvoj a finančné prostriedky vo výške 59 291,68 eur do fondu opráv a údržby bytových budov.

Ako bude z prostriedkami z prebytku hospodárenia za rok 2021 naložené, rozhodnú hlasovaním poslanci mestského zastupiteľstva.

ZDROJ: MsÚ Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 26. apríla 2022 8:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.