reklama

Záverečný účet 2018: Mesto hospodárilo s prebytkom 5,8 milióna eur. Desiatky investičných akcií posúva do tohto roka

Trnavská radnica zverejnila prostredníctvom dokumentu Záverečný účet mesta Trnava 2018 výsledky hospodárenia za minulý rok. Materiál bude predložený na aprílové rokovanie mestského zastupiteľstva.

Z dokumentu vyplýva, že mesto Trnava v roku 2018 prekročilo predpokladanú výšku bežných príjmov vo výške 53,18 milióna eur o 2,28 mil. Navýšenie bežnách príjmov bolo dosiahnuté najmä z výberu dane z nehnuteľností, z výberu poplatku za uloženie odpadu a poplatku za zber, prepravu a zneškodnenie komunálneho odpadu, z úhrad za dočasné parkovanie, z nájomného a z podielu na výnose dane z príjmov fyzických osôb.

Kapitálové príjmy rozpočtované v hodnote 4 milióny eur naplnilo mesto z jednej štvrtiny, výsledok bol o takmer 3,1 milióna nižší, ako sa predpokladalo. Dôvodom podľa mesta boli nedosiahnuté príjmy z grantových zdrojov.

Bežné výdavky v predpokladanej výške 49,67 milióna eur boli v skutočnosti nižšie o 2,4 mil..

Tradične najväčší rozdiel medzi schváleným rozpočtom a skutočnosťou bol v kapitálových výdavkoch, čo sú finančné prostriedky určené na investičné akcie.

Trnavská radnica rozpočtovala na kapitálové výdavky na rok 2018 použitie sumy 20 miliónov eur. V skutočnosti sa v minulom roku vynaložilo na investičné akcie o 12,5 mil. eur menej, ako bol predpoklad.

Podstatne nižšie čerpanie kapitálových výdavkov vysvetľuje mesto v dôvodovej správe Záverečného účtu: „Z dôvodu nevhodných klimatických podmienok, opakovaného procesu verejného obstarávania a iných objektívnych dôvodov neboli niektoré investičné akcie realizované, prípadne dokončené.“

Ilustračné foto

Bežné príjmy mesta dosiahli v roku 2018 sumu 55,46 milióna eur, bežné výdavky 47,25 mil.

Kapitálové príjmy boli vlani na úrovni 0,97 milióna eur, kapitálové výdavky sa vyšplhali v roku 2018 na sumu 7,5 milióna eur.

Príjmové finančné operácie mesta Trnava dosiahli úroveň 6,4 milióna eur, výdavkové finančné operácie 2,2 milióna.

Celkovo mesto Trnava operovalo v roku 2018 so zdrojmi vo výške 62,81 mil. eur, použitých bolo 56,97 milióna eur.

Celkový výsledok hospodárenia mesta Trnava v roku 2018 dosiahol prebytok 5,84 milióna eur. „Výsledok hospodárenia bol dosiahnutý vyššími bežnými príjmami, úsporou v bežných výdavkoch, nízkym plnením kapitálového rozpočtu,“ konštatuje mestský úrad v dôvodovej správe materiálu.

Do rezervného fondu mesto navrhuje presunúť bezmála 5,5 milióna eur. K 31. decembru 2018 bol zostatok rezervného fondu 6,4 mil. eur.

Viac ako 90-tisíc eur bude pridelených do fondu poplatku za rozvoj, vyše 20-tisíc eur uložia do rezervného fondu Stredisko sociálnej starostlivosti a Správa kultúrnych a športových zariadení.

Prostredníctvom záverečného účtu mesto navrhuje posunutie investičných akcií z roku 2018 v hodnote takmer 4,7 milióna eur do rozpočtu na rok 2019.

Spolu ide o viac ako 90 investičných akcií či projektových dokumentácií, ktoré sa v minulom roku nerealizovali alebo neboli dokončené.

Zdroj: MsÚ Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 15. apríla 2019 11:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Záverečný účet 2018: Mesto hospodárilo s prebytkom 5,8 milióna eur. Desiatky investičných akcií posúva do tohto roka”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.