reklama

Mesto zverejnilo záverečný účet za rok 2020. Výsledkom hospodárenia je prebytok vyše desať miliónov eur

Trnavská radnica zverejnila výsledky hospodárenia za uplynulý rok 2020. Záverečný účet bude predložený na aprílové zasadnutie poslancov mestského zastupiteľstva.

V minulom roku dosiahlo Mesto Trnava bežné príjmy vo výške 62,75 milióna eur, čo je o 3,1 milióna viac ako predpokladal rozpočet.

Vyššie bežné príjmy boli podľa dôvodovej správy dokumentu dosiahnuté najmä z podielu na výnose dane z príjmov fyzických osôb, z poplatku za zber, prepravu a zneškodňovanie komunálneho odpadu, z príjmu zo skládky komunálneho odpadu, z výberu dane z nehnuteľností zo stavieb, z odvodu z hazardných hier a z príjmov poplatku za rozvoj.

Nižšie príjmy zaznamenal rozpočet v oblasti nájomného, z podielu na zisku v spoločnosti FCC Trnava, z poplatkov za dočasné parkovanie a príspevkov pre školstvo.

Kapitálové príjmy mesta boli v roku 2020 oproti predpokladom stanoveným v rozpočte nižšie o takmer 1,4 milióna a dosiahli 2,5 milióna.

Bežné výdavky rozpočtované vo výške 61,6 milióna eur boli v skutočnosti použité vo výške 55,7 milióna eur.

Podstatne nižšie boli v porovnaní s predpokladmi kapitálové výdavky na investičné akcie. Z plánovaných 16,9 milióna eur trnavská radnica v roku 2020 preinvestovala len 8,3 milióna eur, čo je necelá polovica rozpočtovaných výdavkov.

“Všeobecne možno uviesť, že dôvodmi boli okrem mimoriadnej situácie vyhlásenej v súvislosti s ochorením COVID-19, aj dôvody bežné ako nevhodné klimatické podmienky, opakovaný proces verejného obstarávania a iné objektívne dôvody,” konštatuje mesto v dôvodovej správe.

Ilustračné foto: trnava-live.sk / Patrik Pokorný

“V roku 2020 sa podarilo napriek prepadu niektorých príjmov (najmä príjmu z nájmov, príjmy z parkovania, daň za ubytovanie) dosiahnuť ostatné rozpočtované príjmy a vzhľadom na mimoriadny a núdzový stav, na zákaz kultúrnych a spoločenských akcií mesto dosiahlo aj úsporu výdavkov, čo vo výsledku znamenalo lepší výsledok hospodárenia ako predchádzajúci rok,” konštatuje sa v textovej správe Záverečného účtu mesta Trnava za rok 2020.

Celkový výsledok hospodárenia mesta Trnava v roku 2020 dosiahol prebytok 10,3 milióna eur.

Prebytok navrhuje mesto použiť na pridelenie do rezervného fondu, do fondu poplatku za rozvoj a do fondu opráv a údržby bytových budov.

Najviac peňazí, až 10 miliónov eur, je navrhnuté presunúť do rezervného fondu, viac ako 200-tisíc do do fondu poplatku za rozvoj mesta Trnavy.

Ako bude z prostriedkami z prebytku hospodárenia naložené, rozhodnú hlasovaním poslanci mestského zastupiteľstva

Zdroj: MsÚ Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 13. apríla 2021 10:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.