reklama

Mesto zverejnilo záverečný účet hospodárenia za rok 2014

Mesto Trnava hospodárilo v roku 2014 s rozpočtovým prebytkom vo výške 5,2 milióna eur. Väčšina z peňazí vo výške takmer 4,7 milióna eur skončí zrejme v rezervnom fonde, pol milióna eur použije mesto v rámci tohtoročného rozpočtu.

Záverečný účet bude predložený na schválenie poslancom mestského zastupiteľstva na druhej tohtoročnej schôdzi 28. apríla.

Trnava hospodárila v minulom roku s celkovými príjmami vo výške 50,8 milióna eur, celkové výdavky dosiahli 45,6 milióna eur.

V rámci bežného rozpočtu bol dosiahnutý prebytok takmer 3,5 milióna eur. Dôvodom bolo dosiahnutie vyšších príjmov z dane z nehnuteľností, za dočasné parkovanie, za pokuty, za nájomné a z podielových daní.

Bežné výdavky mesta boli oproti rozpočtovaným nižšie v každom programe, najviac však v doprave, kde bolo výberové konanie na dodávateľa prác ukončené až v závere roka. V rozpočte zostala aj dotácia 500-tisíc eur zo štátneho rozpočtu na rekonštrukciu mosta pri Bernolákovej bráne, ktorá bude použitá v tomto roku.

Vlaňajší rozpočet bol aktualizovaný spolu trikrát.

veza

Ilustračné foto

„Rozpočtované bežné príjmy vo výške 40 798 750 eur boli prekročené o 815 434 eur a to hlavne v miestnych daniach a poplatkoch, vo výnosoch z majetku mesta, v podielových daniach a v transferoch a grantoch. Rozpočtované kapitálové príjmy vo výške 3 618 707 eur neboli naplnené o 132 173 eur, a to hlavne nižším spolufinancovaním z externých zdrojov stavby okružnej križovatky Bratislavská – Strojárenská, ako bolo rozpočtované.
Bežné výdavky rozpočtované vo výške 39 476 603 eur boli v skutočnosti nižšie o 1 338 617 eur. K úspore bežných výdavkov došlo vo všetkých programoch rozpočtu, najviac však v doprave, čo súviselo s časovým posunom pri výbere dodávateľa prác. Kapitálové výdavky rozpočtované vo výške 8 971 643 eur boli v skutočnosti nižšie o 3 440 261 eur. Z dôvodu nevhodných klimatických podmienok a zdĺhavého verejného obstarávania neboli niektoré investičné akcie realizované, prípadne dokončené. Prostredníctvom záverečného účtu je navrhované posunutie niektorých akcií do rozpočtu na rok 2015 aj so zdrojmi financovania z rezervného fondu,“
uvádza sa v hodnotiacej správe.

Majetok mesta Trnava predstavoval k 31. decembru 2014 hodnotu 255 miliónov eur, záväzky mesta dosiahli 90 miliónov eur. Bilancia rozdielu majetku a záväzkov bola na konci minulého roka 164,25 milióna eur,

V roku 2014 mesto predalo zo svojho majetku napríklad objekty na Kapitulskej 3, Halenárskej 5, Kollárovej 24, z majetku ubudli aj asanované domy na Zelenom kríčku a Coburgovej ulici.

Hodnotu majetku mesta navýšili viaceré investičné akcie ako bola rekonštruckia Hlavnej ulice, obnova miestnych komunikácií, výstavba parkovísk, herného areálu na Prednádraží, tribúny na Slávii či obnova verejného osvetlenia.

rozp2014

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 14. apríla 2015 6:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto zverejnilo záverečný účet hospodárenia za rok 2014”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.