reklama

Trnava má schválený rozpočet na rok 2022

Poslanci mestského zastupiteľstva na zasadnutí 2. novembra schválili rozpočet na rok 2022. Za návrh hlasovalo všetkých 26 prítomných poslancov.

Mesto Trnava má schválený rozpočet na budúci rok, rozhodli o tom hlasovaním poslanci v utorok 2. novembra 2021.

V roku 2022 počíta trnavská radnica s vyrovnaným rozpočtom, celkové zdroje na strane výdavkov aj príjmov sú nastavené na 83,7 milióna eur.

Bežné príjmy plánuje mesto v objeme 64,9 milióna eur, bežné výdavky majú dosiahnuť 61,8 mil. eur.

Kapitálové príjmy zo svojho majetku alebo grantov, fondov či príspevkov plánuje mestská samospráva vo výške takmer 8,7 milióna eur, kapitálové výdavky na investičné akcie sú naplánované v hodnote bezmála 19,7 mil. eur.

Z príjmových finančných operácií ráta radnica s naplnením rozpočtu vo výške 10 miliónov eur, výdavkové finančné operácie majú dosiahnuť 2,2 milióna eur.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

V porovnaní s rozpočtom na rok 2021 a očakávanou skutočnosťou sú bežné príjmy rozpočtované na rok 2022 nižšie o 1,2 milióna eur, bežné výdavky sú navrhnuté o 3,7 mil. eur nižšie ako v tomto roku.

Kapitálové príjmy majú byť vyššie o 2,6 milióna eur, kapitálové výdavky sú dimenzované na sumu o 6,8 milióna eur menej ako očakával rozpočet na investičné akcie v tomto roku.

Už dnes je však zrejmé, že radnici sa tohtoročné plánované výdavky na investičné akcie naplniť nepodarí, keďže k 2. novembru 2021 preinvestovalo mesto Trnava z navrhnutých (očakávaných) viac ako 26 miliónov len niečo cez 7,2 milióna eur, teda asi 28 percent.

Aktuálny dlh mesta Trnava predstavuje 18 percent ročných bežných príjmov a patrí medzi najnižší spomedzi krajských miest. V zmysle zákona nesmie výška dlhu prekročiť 60 % skutočných bežných príjmov predchádzajúceho roka.

„Výšku dlhu v roku 2022 očakávame na úrovni 19,82 % vychádzajúc z očakávaných bežných príjmov roka 2021 a predpokladaného čerpania úverových akcií,“ skonštatovali predkladatelia materiálu.

Viaceré položky nového mestského rozpočtu podrobnejšie predstavíme v nasledujúcich týždňoch.

Sumarizácia rozpočtu

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 2. novembra 2021 14:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.