reklama

Trnavský samosprávny kraj má schválený rozpočet na rok 2015

Poslanci Zastuputeľstva Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) schválili na 8. riadnom zasadnutí v stredu 17. decembra rozpočet TTSK na rok 2015.

Bežné príjmy Trnavského VÚC sú navrhnuté vo výške 110,5 milióna eur, čo predstavuje nárast o dve percentá v porovnaní s predpokladanými bežnými príjmami v roku 2014.

Rozhodujúcou časťou bežných príjmov v rozpočte TTSK v roku 2015 sú daňové príjmy, ktoré majú dosiahnuť 63,4 milióna eur a tvoria 57% z celkového objemu bežných príjmov.

Bežné nedaňové príjmy, granty a transfery a príjmy z projektov EÚ v kapitálovej časti rozpočtu majú priniesť do krajskej pokladnice 13,1 milióna eur, z nich 94 percent tvoria príjmy z projektov EÚ.

zastup-ttsk
Krajskí poslanci na stredajšej schôdzi

Foto: TTSK

Bežné výdavky TTSK sú rozpočtované na rok 2015 vo výške 107,6 milióna eur, čo predstavuje nárast 5,1 % oproti očakávanej skutočnosti za rok 2014.

„Je to spôsobené rozpočtovaním vyšších výdavkov predovšetkým v oblasti dopravy pre SAD. Mierny nárast je zaznamenaný aj v blasti výdavkov úradu. Dôvodom je členský príspevok do novovznikajúcej krajskej organizácie cestovného ruchu, výdavky spojené s čerpaním nového úveru v roku 2015 a výdavky spojené s prechodom na vyššiu verziu ekonomicko – informačného systému,“ píše sa v spreivodnej správe návrhu rozpočtu.

Výdavková časť kapitálového rozpočtu vo výške 18,7 milióna eur je koncipovaná ako rozpočet, ktorý otvára väčšiu možnosť investovania, čo považuje TTSK za krok k prosperite kraja. Táto možnosť je daná rozpočtovaním použitia návratných zdrojov financovania – úveru na kapitálové výdavky.

Príjmové finančné operácie TTSK sú navrhnuté vo výške 7 mil. eur. Ich rozhodujúcou časťou je úver ako návratný zdroj financovania kapitálových výdavkov vo výške 5 miliónov eur. „Je zdrojom krytia schodku kapitálového rozpočtu v roku 2015,“ pripomína dôvodová správa.

Súčasťou príjmových finančných operácií v roku 2015 je zapojenie rezervného fondu vo výške 2 milióny eur.

Ulož ako PDF
Napísal 19. decembra 2014 9:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.