reklama

Trnavský samosprávny kraj má nových podpredsedov a schválený rozpočet

Novozvolení poslanci Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) sa stretli v stredu 20. decembra 2017 na svojom prvom pracovnom rokovaní Zastupiteľstva.

Medzi najdôležitejšie body programu patrilo zvolenie podpredsedov kraja, zloženie odborných komisií a schválenie budúcoročného krajského rozpočtu.

Prvým podpredsedom kraja bude József Berényi, ďalšími troma vicežupanmi budú Roman Sova, Marek Neštický a Pavol Kalman.

„Tento dôležitý bod sme schválili a určili sme priority. Je nás teda päť v exekutíve a verím, že budeme napĺňať heslo spolu tvoríme kraj,“ povedal župan Jozef Viskupič.


Z rokovania Zastupiteľstva TTSK 20. decembra 2017

Foto: TTSK

Okrem toho zastupiteľstvo personálne obsadilo odborné komisie a Radu TTSK.

Komisie sú funkčné a oproti predchádzajúceho obdobia sú otvorené aj pre zástupcov verejnosti.

Komisie majú jedenásť členov a v každej sú tri miesta pre odborníkov. Do 31. januára 2018 sa môžu záujemcovia prihlásiť na Úrade TTSK

Poslanci zároveň schválili jeden z najdôležitejších dokumentov kraja – rozpočet na rok 2018.

„Schválený je veľmi podobne ako bol predložený predchádzajúcim vedením. Je odpojený dôležitý register investícií, ktorý sa budeme snažiť čo najskôr aktualizovať. Našou ambíciou je, aby sme to stihli na najbližšom rokovaní, ktoré by mohlo byť v úvode februára,“ ozrejmil Viskupič.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 21. decembra 2017 7:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavský samosprávny kraj má nových podpredsedov a schválený rozpočet”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.