reklama

Trnavský samosprávny kraj bude mať štyroch podpredsedov

Predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Jozef Viskupič v pondelok 11. decembra 2017 na brífingu informoval o nadchádzajúcom zasadnutí Zastupiteľstva TTSK, ktoré sa uskutoční 20. decembra.

„Na tomto zasadnutí chceme oznámiť zloženie novej Rady TTSK, odborných komisií a zvoliť zástupcov predsedu. Tí budú štyria a navrhnutí sú Pavol Kalman, Marek Neštický, József Berényi a Roman Sova. Jednotliví podpredsedovia budú niesť župnú agendu, ktorú sme definovali ako osem odhodlaní pre kraj,“ povedal Jozef Viskupič.

Podpredsedovia nebudú teda pôsobiť teritoriálne, ale vecne.


Z pondelkového brífingu na Úrade TTSK

Ako priblížil Viskupič, že József Berényi bude mať v pôsobnosti dopravu, infraštruktúru, vzdelávanie a školstvo.

Pavol Kalman zdravotnú starostlivosť, regionálny rozvoj, rozvoj vidieka a životné prostredie, Marek Neštický občiansku spoločnosť, mládež a šport, kultúru, transparentnosť a otvorený úrad a Roman Sova hospodárenie, financie a sociálne služby.

Rada TTSK bude mať 13 členov, teda o dvoch viac ako doteraz. Jednotlivé komisie budú mať osem členov.

„Predložili sme rozpočet, ktorý predstavuje základnú informáciu, ale ďalšie dôležité časti ako register investícií sa budú prijímať v úvode budúceho roka,“ zhrnul na záver predseda TTSK J. Viskupič.

Ulož ako PDF
Napísal 11. decembra 2017 15:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.