reklama

Trnavský samosprávny kraj dostal viac ako tisíc žiadostí o dotácie

V porovnaní s rokom 2018 registruje Trnavský samosprávny kraj (TTSK) zvýšený záujem o dotácie v rámci svojich podporných programov. Pre rok 2019 bolo podaných celkovo 1006 žiadostí, čo je nárast o 17 percent.

Oprávnené subjekty podali žiadosti v hodnote takmer 3 milióny eur.

„Pre tento kalendárny rok trnavská župa vyčlenila pre dotačné schémy celkovo 750 – tisíc eur, čo je takmer o 180 – tisíc viac, ako v predchádzajúcom roku,“ skonštatoval Jaroslav Vacek z Odboru komunikácie TTSK.

Ilustračné foto

„Veľmi nás teší, že obce a organizácie majú záujem o naše dotácie. Touto formou chceme podporovať kultúrne, vzdelávacie, športové a iné projekty. Ako prvá župa sme pristúpili k elektronickému podávaniu žiadostí, čo zjednodušilo prístup žiadateľov k týmto podporným schémam,“ povedal Marek Neštický, trnavský vicežupan pre kultúru.

Prostredníctvom elektronického formulára bolo podaných celkovo 1006 žiadostí, v celkovej sume bezmála 3 milióny eur.

Momentálne prebieha proces hodnotenia podaných projektov, ktorý bude trvať do 29. marca 2019.

„O tom, ktoré projekty budú úspešné a podporené, rozhodnú poslanci TTSK na zastupiteľstve dňa 10. apríla,“ doplnil J. Vacek.

Ulož ako PDF
Napísal 26. marca 2019 18:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.