reklama

Trnavský samosprávny kraj dostal viac ako tisíc žiadostí o dotácie

V porovnaní s rokom 2018 registruje Trnavský samosprávny kraj (TTSK) zvýšený záujem o dotácie v rámci svojich podporných programov. Pre rok 2019 bolo podaných celkovo 1006 žiadostí, čo je nárast o 17 percent.

Oprávnené subjekty podali žiadosti v hodnote takmer 3 milióny eur.

„Pre tento kalendárny rok trnavská župa vyčlenila pre dotačné schémy celkovo 750 – tisíc eur, čo je takmer o 180 – tisíc viac, ako v predchádzajúcom roku,“ skonštatoval Jaroslav Vacek z Odboru komunikácie TTSK.

Ilustračné foto

„Veľmi nás teší, že obce a organizácie majú záujem o naše dotácie. Touto formou chceme podporovať kultúrne, vzdelávacie, športové a iné projekty. Ako prvá župa sme pristúpili k elektronickému podávaniu žiadostí, čo zjednodušilo prístup žiadateľov k týmto podporným schémam,“ povedal Marek Neštický, trnavský vicežupan pre kultúru.

Prostredníctvom elektronického formulára bolo podaných celkovo 1006 žiadostí, v celkovej sume bezmála 3 milióny eur.

Momentálne prebieha proces hodnotenia podaných projektov, ktorý bude trvať do 29. marca 2019.

„O tom, ktoré projekty budú úspešné a podporené, rozhodnú poslanci TTSK na zastupiteľstve dňa 10. apríla,“ doplnil J. Vacek.

Ulož ako PDF
Napísal 26. marca 2019 18:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.