reklama

Trnavský samosprávny kraj prostredníctvom svojej nadácie rozdelil rodinám takmer 17-tisíc eur

Trnavská župa prostredníctvom Nadácie DAR podporila v roku 2018 celkom 53 rodín, ktorým rozdelila 16 606 eur. Finančné prostriedky boli poskytnuté rodinám na zabezpečenie liečby, starostlivosti o zdravotne postihnutých členov rodiny, pre občanov v núdzi a  iné sociálne znevýhodnené skupiny obyvateľstva.

„Trnavská župa si uvedomuje svoju spoločenskú zodpovednosť, preto sa snažíme prostredníctvom nadácie podporovať tých, ktorí to najviac potrebujú. Tento rok sa nám podarilo podporiť viac ako 50 rodín,“ povedal člen správnej rady Nadácie DAR vicežupan Marek Neštický .

FOTO: TTSK

Nadácia DAR bola založená nadačnou listinou v roku 2004. Jej zakladateľom je Trnavský samosprávny kraj.

Poslanie nadácie je napĺňané poskytovaním finančnej podpory na charitatívnu činnosť, na zabezpečenie liečby a starostlivosti zdravotne postihnutých, starých, chorých, bezmocných občanov, občanov v núdzi a  iné sociálne znevýhodnené skupiny obyvateľstva.

V neposlednom rade je všestranná podpora zameraná aj na mladých nadaných ľudí, umelecké, športové či iné talenty.

Nadácia DAR od začiatku svojej činnosti zabezpečovala v záujme plnenia verejnoprospešného účelu finančné prostriedky predstavované sponzorskými darmi od iných organizácií i od fyzických osôb.

Ulož ako PDF
Napísal 1. januára 2019 21:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.