reklama

Minulý rok pomohla župná Nadácia DAR 37 rodinám

Správna rada Nadácie DAR Trnavského samosprávneho kraja schválila rozdelenie finančných prostriedkov za rok 2023 vo výške 5-tisíc eur medzi 37 žiadateľov o pomoc, ktorí sa ocitli v zložitej životnej situácii. Okrem toho členovia správnej rady schválili aj rozpočet na rok 2024 v celkovej výške 8-tisíc eur.

„Prostredníctvom župnej Nadácie DAR každoročne podávame pomocnú ruku jednotlivcom aj rodinám, ktoré sa ocitli v núdzi. Počas jej takmer 20-ročnej existencie sme pomohli zvládnuť zložité životné situácie už viac ako 530 rodinám. Ešte pred koncom roka 2023 sme rozdelili vyše 5-tisíc eur medzi ďalších 37 rodín. Finančný príspevok na opravu strechy, ktorú poškodila víchrica, získala napríklad ťažko chorá matka z Dunajskej Stredy. Rodina chlapca so zdravotným znevýhodnením zo Skalice použila príspevok na doplatok za invalidný vozík. Nadácia finančne prispela aj rodine z Bieleho Kostola, ktorá v dôsledku výbuchu plynu prišla o bývanie,“ uviedla trnavská vicežupanka a členka nadácie Veronika Buc.

Finančné prostriedky žiadatelia použijú predovšetkým na preplatenie liečebných nákladov a rehabilitácií, úhradu životných potrieb, nákup zdravotníckych pomôcok, na charitu, odstránenie následkov živelných pohrôm a v neposlednom rade aj na podporu športovej či umeleckej činnosti. Nadácia DAR zároveň naďalej zostáva s podporenými žiadateľmi v kontakte s cieľom dlhodobej podpory a pomoci.

„Cielená pomoc obyvateľom Trnavského kraja by nebola možná bez vyzbieraných 2 % z daní z príjmov fyzických a právnických osôb či dobrovoľných príspevkov darcov. Sme vďační každému jednému za podporu a solidaritu s tými, ktorí potrebujú našu pomoc najviac,“ uviedla správkyňa župnej nadácie Ivana Ondrušková.

K aktivitám Nadácie DAR patrí aj pravidelná organizácia zbierok šatstva, potravín či drogérie. Pred Vianocami usporiadala charitatívne bazáre na Úrade TTSK a na nádvorí župného Divadla Jána Palárika v Trnave. Výnos z oboch akcií bol taktiež použitý na pomoc chorým ľuďom a obyvateľom kraja na prekonanie zložitých životných situácií.

Od roku 2004 do konca roka 2023 Nadácia DAR rozdelila viac ako 200-tisíc eur, z toho viac ako 160-tisíc eur fyzickým osobám, predovšetkým na zabezpečenie starostlivosti o zdravotne znevýhodnených, či na preklenutie ťažkej životnej situácie. Pomoc od Nadácie DAR dostalo doposiaľ 537 rodín a 30 organizácií.

Ulož ako PDF
Napísal 20. januára 2024 16:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.