reklama

Kraj vyčlenil na dotácie pre verejnoprospešné projekty a aktivity 125-tisíc eur

Trnavský samosprávny kraj poskytne zo svojho rozpočtu dotácie na realizáciu kultúrnych, spoločenských, športových, sociálnych či zdravotníckych aktivít občanov a organizácií.

Kraj zverejnil päť výziev (link tu) s podmienkami pre uchádzačov o jednotlivé aktivity, na základe ktorých sa môžu inštitúcie a občania žiadať o pridelenie prostriedkov na verejnoprospešné aktivity.

Na každú z piatich oblastí vyčlenil TTSK v rozpočte po 25-tisíc eur.

dobrovolnici-detom-2011-6
Ilustračné foto

Žiadosti o poskytnutie dotácie je potrebné doručiť najneskôr do 4. februára 2015.

Samosprávny kraj podporí kultúrne a umelecké aktivity, mládežnícke aktivity, aktivity zamerané na pomoc pre sociálne odkázaných občanov, dotácie môžu získať aj projekty na podporu zdravia a prevenciu chorôb či športové projekty, ktoré sa uskutočnia v roku 2015.

Dotácie budú poskytnuté právnickým osobám okrem právnických osôb, ktorých zakladateľom alebo zriaďovateľom je vyšší územný celok a fyzickým osobám – podnikateľom, ktorí majú sídlo, alebo trvalý pobyt na území TTSK.

O udelení dotácií rozhodujú Riadiace komisie zložené z členov komisí Zastupiteľstva TTSK a zástupcov Úradu TTSK.

Ulož ako PDF
Napísal 4. januára 2015 8:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.