reklama

Kraj vyčlenil na dotácie pre verejnoprospešné projekty a aktivity 125-tisíc eur

Trnavský samosprávny kraj poskytne zo svojho rozpočtu dotácie na realizáciu kultúrnych, spoločenských, športových, sociálnych či zdravotníckych aktivít občanov a organizácií.

Kraj zverejnil päť výziev (link tu) s podmienkami pre uchádzačov o jednotlivé aktivity, na základe ktorých sa môžu inštitúcie a občania žiadať o pridelenie prostriedkov na verejnoprospešné aktivity.

Na každú z piatich oblastí vyčlenil TTSK v rozpočte po 25-tisíc eur.

dobrovolnici-detom-2011-6
Ilustračné foto

Žiadosti o poskytnutie dotácie je potrebné doručiť najneskôr do 4. februára 2015.

Samosprávny kraj podporí kultúrne a umelecké aktivity, mládežnícke aktivity, aktivity zamerané na pomoc pre sociálne odkázaných občanov, dotácie môžu získať aj projekty na podporu zdravia a prevenciu chorôb či športové projekty, ktoré sa uskutočnia v roku 2015.

Dotácie budú poskytnuté právnickým osobám okrem právnických osôb, ktorých zakladateľom alebo zriaďovateľom je vyšší územný celok a fyzickým osobám – podnikateľom, ktorí majú sídlo, alebo trvalý pobyt na území TTSK.

O udelení dotácií rozhodujú Riadiace komisie zložené z členov komisí Zastupiteľstva TTSK a zástupcov Úradu TTSK.

Ulož ako PDF
Napísal 4. januára 2015 8:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.