reklama

TTSK vyčlení na dotácie pre projekty v oblastiach kultúry, športu či podpory zdravia 570-tisíc eur

Trnavský samosprávny kraj umožní prostredníctvom dotácií čerpať v roku 2018 prostriedky na projekty v troch oblastiach. Predkladať žiadosti
o dotácie môže verejnosť do 29. marca.

Celkovo je v dotačnej schéme na dotácie z rozpočtu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) pre rok 2018 vyčlenených 570-tisíc eur.

V rámci týchto výziev si môžu uplatniť žiadosť o dotáciu právnické a fyzické osoby – podnikatelia s trvalým pobytom alebo sídlom na území TTSK.

Dotácie sa týkajú financovania projektov v troch oblastiach: podpory kultúrnych, umeleckých aktivít a mládeže, podpory zdravia, prevencie chorôb a aktivít zameraných na pomoc pre sociálne odkázaných občanov a napokon podpory športových aktivít a mládeže.

Ilustračné foto

Program „Podpora kultúrnych, umeleckých aktivít a mládeže“

Účelom programu je podpora kultúrnych aktivít, podpora vydávania pôvodnej tvorby a skvalitnenie organizovaného využitia voľného času obyvateľov na území TTSK. Cieľovými skupinami sú deti, mládež a dospelí obyvatelia miest a obcí v kraji.

Program „Podpora zdravia, prevencie chorôb a aktivít zameraných na pomoc pre sociálne odkázaných občanov“

Účelom programu je zvýšenie úrovne poskytovania sociálnej pomoci a zlepšenie stavu zdravia populácie s cieľom predchádzaniu a zamedzeniu nárastu sociálnopatologických javov, integrácie občanov so zdravotným postihnutím, skvalitneniu života seniorov v oblasti sociálnej starostlivosti, zníženiu chorobnosti či posilneniu prevencie chorôb.

Program „Podpora športových aktivít a mládeže“

Cieľom programu je podpora organizovania športových a pohybových aktivít pre deti, mládež a dospelých.

Žiadosti o poskytnutie dotácie je potrebné doručiť najneskôr do 29. marca 2018 na Úrad TTSK osobne alebo poštou.

Posudzovanie žiadostí má byť ukončené v polovici apríla, výsledky procesu schvaľovania žiadostí s výškou dotácie do 663 eur oznámia žiadateľom do konca apríla, žiadosti s výškou dotácie nad 663 eur do 31. mája 2018.

Hodnotiace komisie budú v schvaľovacom procese posudzovať najmä kvalitu spracovania a ciele sledované predloženým projektom, dosah a nadčasovosť projektov, finančnú náročnosť, participáciu partnerských subjektov vrátane ich participácie na financovaní projektu, ako aj prínos projektu pre žiadateľa, pre územnú oblasť a pre obyvateľov.

Ulož ako PDF
Napísal 1. marca 2018 7:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “TTSK vyčlení na dotácie pre projekty v oblastiach kultúry, športu či podpory zdravia 570-tisíc eur”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.