reklama

O dotácie na verejnoprospešné aktivity z rozpočtu TTSK môžu organizácie a samosprávy žiadať do 5. februára. Župa vyčlenila 600-tisíc eur

Do 5. februára 2021 sú otvorené dve dotačné výzvy trnavskej župy, v rámci ktorých je vyčlenených až 600 tisíc eur. Organizácie a samosprávy sa môžu uchádzať o podporu aktivít a rozvoja kraja v oblasti kultúry, športu, sociálnej starostlivosti a zdravotníctva z rozpočtu župy. Minimálna výška jednej dotácie je 500 eur. Župa záujemcov prosí, aby si podávanie žiadostí nenechávali na poslednú chvíľu.

„V uplynulých troch rokoch sme výrazne navyšovali balík finančných prostriedkov, z ktorého poskytujeme dotácie a granty na verejnoprospešné aktivity. Sme totiž presvedčení, že aj vďaka zapojeniu organizácií a samospráv robíme z nášho kraja lepšie miesto pre život. Napriek koronakríze sa nám na tento účel podarilo zachovať minuloročný objem 600 tisíc eur. Navyše premiérovo umožňujeme každému žiadateľovi podať až dve žiadosti o podporu,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Podporené môžu byť aktivity v oblasti kultúry a umenia vrátane vydávania pôvodnej tvorby alebo organizácie voľnočasových aktivít.

V oblasti športu je podpora určená na rozšírenie a skvalitnenie športovej činnosti zlepšením technického stavu a vybavenia ihrísk, reprezentáciu kraja účasťou na oficiálnych športových podujatiach európskeho a svetového charakteru či usporadúvanie športových podujatí na území kraja.

Žiadatelia sa môžu uchádzať aj o podporu projektov zameraných na predchádzanie nárastu sociálno-patologických javov, integráciu obyvateľov so zdravotným znevýhodnením alebo skvalitnenie života seniorov prostredníctvom sociálnej starostlivosti.

V neposlednom rade sú prostriedky vyčlenené na aktivity smerujúce k zníženiu chorobnosti, posilnenie prevencie chorôb, zavádzanie nových diagnostických metód v zdravotníctve či na celkové zlepšenie zdravia obyvateľov kraja.

Manuál a ďalšie podrobnosti súvisiace s elektronickým podávaním žiadostí sú k dispozícií na https://www.trnava-vuc.sk/13475-sk/2021, s otázkami sa je možné obrátiť e-mailom na dotacie@trnava-vuc.sk.

Obce a mestá sa o podporu môžu premiérovo uchádzať aj prostredníctvom formuláru na stránke Dátového centra obcí a miest (DCOM).

Doručené žiadosti budú v prvom rade skontrolované po formálnej stránke.

O pridelení dotácií jednotlivým projektom neskôr rozhodnú župní poslanci.

Ulož ako PDF
Napísal 25. januára 2021 7:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.