reklama

Nadácia COOP Jednota vyčlenila na verejnoprospešné projekty 156-tisíc eur, o víťazoch rozhodne verejnosť

Záhradná učebňa, autobusové zastávky, detské ihrisko, streetpark, drevený altánok, ulička remesiel, mestský mobiliár, lanovková dráha, cyklonabíjačky, trampolíny. Do šiesteho ročníka Programu podporu lokálnych komunít, ktorý finančne zastrešuje Nadácia COOP Jednota, prihlásili obce, mestá a združenia atraktívne projekty. O tom, ktorý subjekt sa nakoniec bude tešiť z grantu v maximálnej hodnote 6 000 eur rozhodne verejnosť. Hlasovanie v predajniach najväčšej domácej maloobchodnej siete začalo 15. mája 2022 a potrvá do polovice júna.

V trnavskom regióne sa o podporu uchádzajú tri projekty v obci Cífer.

Občianske združenie Cziffer chce zrevitalizovať pietne miesto rodu Ziči na miestnom cintoríne, druhým projektom združenia je umiestnenie nového mobiliára do parku za veľkým kaštieľom v Cíferi a napokon Obec Cífer predložila projekt Zaskáč si! – Zemné trampolíny pre Cífer a Pác.

Ilustračné foto: COOP

Do aktuálneho šiesteho ročníka sa zapojilo 643 subjektov, ktoré spolu prihlásili 1 169 projektov. „Nominované projekty dokazujú, že obce a mestá sa vzájomne inšpirujú, každý rok nám ale pribúdajú aj projekty, ktoré sú originálne. Tešíme sa, že záujem občanov o náš nadačný program stúpa. Aktívne pôsobenie v oblasti spoločenskej zodpovednosti je pre nás samozrejmé,“ povedal predseda predstavenstva COOP Jednoty Slovensko a správca Nadácie COOP Jednota Ján Bilinský.

Do záverečného hlasovania vybrali regionálne COOP Jednoty 26 slovenských obcí. Za každú obec sú zvolené tri projekty, za ktoré budú môcť hlasovať zákazníci vo vybraných predajniach COOP Jednoty v termíne od 15.mája do 15. júna 2022. Dvadsaťšesť víťazov, ktorí si rozdelia grant vo výške 156 000 eur, bude známych v lete.

„Naším cieľom je umožniť občanom zúčastňovať sa na rozvoji domovskej obce či mesta formou realizácie vlastných drobných projektov. Keď sme pred piatimi rokmi spúšťali Program podpory lokálnych komunít, boli sme presvedčení, že robíme správnu vec. Časté cestovanie po Slovensku a pohľad na množstvo zrealizovaných drobných stavieb, ktoré by bez našej pomoci možno vôbec neexistovali, nás v tejto myšlienke utvrdzuje,“ zdôraznil Ján Bilinský.

Projekt s názvom Program podpory lokálnych komunít realizovala Nadácia COOP Jednota so svojimi partnermi prvý raz v roku 2017. Za päť rokov svojej existencie program podporil finančným grantom 129 projektov, čím na rozvoj komunít vo všetkých regiónoch Slovenska prispel celkovou sumou viac ako 755 000 eur.

Viac informácií o šiestom ročníku a všetky nominované projekty nájdete na www.lokalnekomunity.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 16. mája 2022 12:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.