reklama

Nadácia COOP Jednota rozdá obciam a mestám 156 000 eur. V našom regióne bojuje o dotáciu škola v Dechticiach

Obce a mestá po celom Slovensku môžu už po štvrtý raz získať grant na zlepšenie občianskej vybavenosti. Do Programu podpory lokálnych komunít Nadácie COOP Jednota prihlásili miestne úrady, školy a rôzne záujmové združenia množstvo atraktívnych projektov. O víťazoch finančného príspevku v hodnote do 6 000 eur rozhodne verejnosť. Hlasovanie v predajniach najväčšej slovenskej maloobchodnej siete je už spustené a potrvá do konca septembra 2020.

Výstavba autobusových zastávok, oddychová zóna, prezentácia regionálneho kultúrneho dedičstva, letné kino, detské ihrisko, podpora miestnych športových klubov, outdoorový fitness park, nové javisko v kultúrnom dome, osvetlenie futbalového ihriska, dielňa zdravej výživy, rekreačná zóna pri jazere, to je len zlomok nominovaných projektov uchádzajúcich sa o grant. Do finálneho kola postúpilo 78 subjektov. O tom, ktorých 26 z nich si napokon rozdelí celkovú alokovanú čiastku 156 000 eur, rozhodnú spotrebitelia hlasovaním.

To prebieha v jednotlivých predajniach siete COOP Jednota od 2. do 30. septembra 2020. Hlasovanie bude prebiehať prostredníctvom žetónov, ktoré hlasujúci obdržia za každý zrealizovaný nákup. Za každých päť eur dostanú jeden žetón.

Informácie o vybraných predajniach a postupujúce projekty, za ktoré môžu zákazníci hlasovať, sú uverejnené na webovej stránke www.coop.sk v časti Podpora lokálnych komunít. Na rovnakom mieste budú po skončení hlasovania zverejnené aj informácie o výsledkoch hlasovania spolu so súpisom víťazných projektov.


ZŠ v Dechticiach

Ilustračné foto

V trnavskom regióne sa o príspevok uchádza Základná škola s materskou školou v Dechticiach s projektom komunitné ohnisko so sedením a vyvýšenými záhonmi, detského ihriska a náučného chodníka.

Na komunitné ohnisko bude potrebné obnoviť a revitalizovať časť školského dvora, ktorá bude slúžiť ako oddychová zóna určená na stretávanie žiakov, rodičov a obyvateľov obce. Realizácia zahŕňa vybudovanie ohniska z prírodných materiálov, úpravu terénu, osadenie lavičiek, výsadbu zelene, inštaláciu exteriérového mobiliáru a vyvýšených záhonov.

Detské ihrisko má byť priestorom, ktorému budú dominovať rôznorodé preliezačky, lavičky, exteriérová šachovnica, na ktorej sa budú hrať rozličné hry. Takto sa vytvorí priestor, ktorý ponúkne širokú škálu možností rozvoja komunitného života v škole aj obci.

Náučný chodník v areáli ZŠ bude zameraný na enviromentálnu výchovu detí a mládeže. Projekt zahŕňa náučné panely o triedení odpadu, času rozkladu jednotlivých druhov odpadu. Na náučnom chodníku budú osadené lavičky a preliezačky z dreva, vtáčie kŕmidlá a vysadené nové dreviny.

„Keď sme pred štyrmi rokmi spúšťali Program podpory lokálnych komunít, boli sme presvedčení, že robíme správnu vec. Časté cestovanie po Slovensku a pohľad na množstvo zrealizovaných drobných stavieb, ktoré by bez našej pomoci možno vôbec neexistovali, nás v tejto myšlienke utvrdzuje. Aktívne pôsobenie v oblasti spoločenskej zodpovednosti považujeme za samozrejmé, veď práve myšlienka vzájomnej pomoci stála za zrodom družstevníctva,“ zdôraznil Ján Bilinský, generálny riaditeľ COOP Jednoty Slovensko a správca Nadácie COOP Jednota.

Projekt s názvom Program podpory lokálnych komunít realizovala Nadácia COOP Jednota so svojimi partnermi prvý raz v roku 2017. Uplynulý rok si finančný grant v hodnote 156 000 eur rozdelilo 26 projektov z celého Slovenska.

Ulož ako PDF
Napísal 2. septembra 2020 12:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.