reklama

Podpora lokálnych projektov siete COOP Jednota pokračuje šiestym ročníkom. Uchádzači o grant sa môžu prihlásiť do konca marca

Najväčšia domáca maloobchodná sieť COOP Jednota pokračuje v podpore rozvoja slovenských miest a obcí. Prostredníctvom Nadácie COOP Jednota spustila 6. ročník Programu podpory lokálnych komunít s celkovou alokovanou čiastkou 156 000 eur. Záujemcovia o grant môžu svoje žiadosti podávať elektronicky od 1. februára 2022 do 31. marca 2022 na webovej stránke programu. O 26 víťazných subjektoch rozhodne verejnosť.

Cieľom Programu podpory lokálnych komunít je umožniť účasť občanov na miestnom a regionálnom rozvoji podporou realizácie projektov v oblasti budovania drobných stavieb, ako sú komunitné záhrady, altánky, prístrešky, autobusové zastávky, vonkajšie športové areály a detské ihriská.

„Medzi podporované aktivity patrí aj výsadba a udržiavanie zelene, ochrana životného prostredia, propagácia slovenských tradícií, rozvoj lokálnych športových klubov, budovanie turistických trás a cyklotrás,“ priblížila PR manažérka COOP Zuzana Peiger Ačjaková.

Ilustračné foto: COOP

V uplynulých piatich ročníkoch sa v našom regióne úspešne uchádzali o finančnú podporu z programu COOP Jednota projekty z Trnavy, Dechtíc, Červeníka či Leopoldova.

O grant v maximálnej výške 6 000 eur môžu požiadať orgány miestnej samosprávy, vzdelávacie inštitúcie (vrátane škôl a materských škôlok), združenia, nadácie, neziskové organizácie poskytujúce všeobecne prospešné služby a mimovládne organizácie.

O víťazných projektoch rozhodne verejnosť hlasovaním, ktoré bude prebiehať priamo v predajniach COOP Jednoty v termíne od 15. mája do 15. júna 2022.

Program podpory lokálnych komunít realizovala Nadácia COOP Jednota v spolupráci s regionálnymi COOP Jednotami a s podporou obchodných partnerov svojho zakladateľa prvý raz v roku 2017.

V uplynulých piatich ročníkoch prerozdelila medzi 128 subjektov finančný grant v celkovej hodnote viac ako 728 000 eur. Viac informácií nájdete na webstránke programu www.lokalnekomunity.sk.

„Spotrebné družstvá založili Nadáciu COOP Jednota v roku 2001 za účelom podpory zdravotníctva, školstva, športu, vzdelávania, kultúry, umenia a sociálnej pomoci. Za dve dekády fungovania prispela nadácia na lepšie vybavenie nemocníc, polikliník, materských a základných škôl, lokálnych športových klubov, centier voľného času, na pomoc pri povodniach a živelných pohromách, na rozvojslovenských obcí a na sociálnu pomoc jednotlivcom sumou takmer 5,2 milióna eur,“ doplnila Zuzana Peiger Ačjaková.

Ulož ako PDF
Napísal 17. februára 2022 12:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.